Top News/ Rama i premton besnikëri Macron / Firmosen 2 pakte, kryeministri: Të thellojmë raportet!
12/04/2024 17:46

Kryeministri Edi Rama u prit me nderime të larta ushtarake në Francë. Himnet kombëtare të Shqipërisë dhe Francës vijuan protokollin e ceremonisë e më tej Kryeministri Rama i shoqëruar nga Komandanti i Trupës parakaloi para togave të Gardës. Pas takimit me presidentin francez, Emmanuel Macron, u përçuan mesazhe të intensifikimit të bashkëpunimit dypalësh. Në konferencën e përbashkët për shtyp, Macron njoftoi një hua prej 120 milionë eurosh që do të shkojë në drejtim të reformarve ekonomike në Shqipëri.

Top News/ Komisioni i TIMS thërret 3 dëshmitarë/ Balla, Rrumbullaku e Muça në seancën e 4 qershorit
28/05 16:26
Top News/ ‘Bujqësia, prioritet i Qeverisë’ / Rama: Program që UBT të jetë qendër ekselence
28/05 16:24
Top Channel/ Meloni i del në mbrojtje Ramës: U sulmua padrejtësisht që kur firmosëm marrëveshjen
28/05 16:11
Top News/ Berisha paralajmëron kryebashkiakun- Nesër të gjithë në sulm para Bashkisë
27/05 21:17
Top News/ Rama mbyll derën për vendet e tjera / ‘Marrëveshja me Italinë për emigrantët, e vetmja’
27/05 20:48
Top News/ Miratohet rezoluta antikorrupsion/ Opozita braktis votimin, Rama: S’ka qëllime të fshehta
27/05 19:48
Top News/ Vetingu ‘fundos’ Alfred Ballën, KLP vendos përfundimin e mandatit për kryetarin
27/05 19:36
Top News/ Kushtetuesja rrëzon opozitën/ Nuk pranon kërkesen për komisionet hetimore
27/05 18:42
Top Channel/ “Do doje të ishe vajza e babait të Surrelit”, Bardhi: Spiropali, kunata e…
27/05 15:43
Top Channel/ Gazmend Bardhi zbulon deputetin që porosiste vrasje: Ditën votonte ligje, natën…
27/05 15:40
Top Channel/ “Shëndet e mend në kokë…”, çfarë paralajmëroi Rama në Kuvend
27/05 15:37
Top Channel/ Rezoluta, sherr e pakt! Opozita abstenon, merr pjesë në komision. Rama: SPAK s’preket
27/05 15:05
Top Channel/ Padia e PD në Kushtetuese, kërkon rrëzimin e ligjit për komisionet hetimore
27/05 12:38
Top News/ Rama takoi shqiptarët në Milano/ Berisha- Shkove si hajduti më i madh i popullit tënd
26/05 21:39
Top News/ Noka takim me demokratët në Tropojë/ ‘Qytetarët i ka zhytur qeveria në skamje dhe mjerim’
26/05 21:22
Top News/Basha takim me të rinjtë në Vlorë/ ‘Brenda 4 viteve, shqiptarët lëvizin pa viza drejt SHBA’
26/05 21:11
Top Channel/ Vila e Ahmetaj, Kushtetuesja rrëzon kërkesën e shoqes së ish-bashkëshortes
26/05 19:43
Top Channel/ “Çmontojmë pushtetin e bandave”! Salianji: Rama asnjë premtim për votën e emigrantëve
26/05 19:38
Top News/ Basha kërkon votën e diasporës/ Kreu i PD akuza Ramës: Ahengu ka marrë fund
26/05 16:33
Top News/ Rama ‘vesh’ Milanon kuq e zi/ Turi i diasporës, Kryeministri i përgjigjet dhe opozitës
26/05 15:25