Top News – Radhë të gjata për vaksinën/ Kosovë, vazhdon procesi i imunizimit të popullatës
14/05/2021 11:28

Radhë të gjata qytetarësh janë regjistruar edhe të premten para sallës 1 tetori në prishtinë ku po vijon procesi i imunizimit. Ministria e Shëndetësisë në Kosovë tha se të premten po vazhdon procesi i vaksinimit të qytetarëve kundër COVID-19 dhe në një njoftim të sajin u tha se në Sallën 1 Tetori në Prishtinë do të mund të vaksinohen vetëm qytetarët e Prishtinës. Aty është thënë edhe se grumbullimi i një numri të madh të personave në qendrën e vaksinimit në Prishtinë është rezultat i shkuarjes së qytetarëve të komunave tjera aty. “Qytetarët e komunave të tjera të Republikës së Kosovës luten që t’u drejtohen qendrave të vaksinimit në komunat e tyre, me qëllim që të marrin informatat e duhura dhe të vaksinohen”, ka thënë Ministria e Shëndetësisë. Më 12 maj, Kosova ka nisur fazën e dytë të vaksinimit të popullatës kundër koronavirusit, ku bëjnë pjesë personat e moshës 65-79 vjeç. Vaksinimi në Kosovë ka nisur në fund të muajit mars, me 24,000 doza të vaksinës AstraZeneca, të siguruara nga programi Covax i Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Këtë javë, Kosova ka marrë edhe mbi 38,000 doza të tjera vaksinash nga Covax, ndërkohë mbi 7,000 doza të tjera i ka siguruar si donacion nga Bashkimi Evropian.

Top News – Kosova, drejt liberalizimit të vizave! / Çekia “ndez motorët”, çfarë pritet më 13 tetor
24/09 17:06
Top Channel/ Greva, afrohen palët, qeveria e Kosovës zotohet se do shqyrtojë kërkesat e mësuesve
24/09 12:43
Top News – 300 mijë nxënës ende pa mësim / Kosovë, kuvendi rrëzon rezolutën për grevën
23/09 17:48
Top Channel/ Kosova heq salsiçet “Wudy”. Pas alarmit në Itali dhe Shqipëri nuk shiten më
22/09 15:25
Top Channel/ Kosova heq “Wudy” nga tregu! Pas alarmit në Shqipëri nuk shiten më salsiçe
22/09 12:50
Top News-‘Shpata e Artë’ e NATO-s, në Kosovë/Frikë për ‘shpërthim’ të ri, stërvitje me trupa rezervë
22/09 12:12
Top News – Kosova në NATO, qëllim strategjik / Osmani takon Stoltenberg: Garanci sigurie në Ballkan
22/09 12:06
Top Channel/ Program për mbrojtje kibernetike/ Nis vitin e ardhshëm në Ballkan, investim i BE
21/09 19:40
Top News- NATO merr vendim, 500 trupa shtesë në Kosovë!/KFOR në gatishmëri për tensione në veri
21/09 18:56
Top News- Kurti alarm për sulmet kibernetike/‘Rrezik për sigurinë kombëtare, rajoni në shënjestër’!
21/09 18:25
Top News- Një ‘ushtri’ me shqiptarë në Hagë/Në pritje të vendimit për Thaçin e ish-luftëtarët e UÇK
20/09 20:52
Top News-NATO gati të dërgojë trupa shtesë në Kosovë/Aleanca përgatitet për tensione të reja në Veri
20/09 16:57
Top Channel/ Kosova eksporton 90mln euro mallra në Shqipëri në janar-gusht, rritje prej gati 40 %
20/09 12:52
Top News-Dështon atentati me snajper ndaj Kurtit/Antiterrori i Kosovës, në lëvizje nga Gledis Nano
19/09 17:58
Top News-Atentati ndaj Kurtit, kryeministri e pranon/“U informua nga Inteligjenca për planin”
19/09 17:05
Top Channel/ Studentët kërkojnë 100 euro, peticioni i dorëzohet Ministrisë së Arsimit
19/09 16:24
Top News – I riu padit komunën e Prishtinës/Kërkon dëmshpërblim 320 mijë euro
18/09 18:43
TopChannel/Kërkon dëmshpërblim 320 mijë euro!Burri me aftësi të kufizuara padit komunën e Prishtinës
18/09 12:39
Top News – Në Kosovë mund te ketë prapë luftë!/Paralajmërimi i Kurtit-Serbia po armatoset!
18/09 11:44
Top Channel/ Përmbytje në Gjakovë/ Kosovë, Largohen me varka banorët e lagjes Shote Galica
17/09 19:47