Top News – Qeveria merr pushimet e verës/ Bëhet gati për përballjet e mëdha në shtator
29/07/2022 16:17

Shtatori i vitit të kaluar, shënoi nisjen e një sezoni politik të nxehtë, ku politika ishte në kulmin e agresivitetit të saj. Nga njëra anë maxhoranca, e nga ana tjetër opozita me shumë problematika, ndërsa shtohej edhe qëndrimi radikal i ish-presidentit Ilir Meta. Gjithsesi pas muajve me zhvillime të shumta politike, erdhi koha e heshtjes. Qeveria këtë të premte uli siparin e një viti me shumë ulje-ngritje, duke qenë tashmë në sezonin e pushimeve për të rimarrë energjitë e vjeshtës, që ashtu si duket deri tani pritet të jetë edhe më e ngarkuar politikisht. Institucionet qeveritare dhe thuajse e gjithë administrata janë gati për të pushuar dhe vendi më së shumti i dorëzohet qetësisë, aq shumë të kërkuar gjatë një viti intensiv. Dhe ky sezon u mbyll me vendimet e fundit qeveritare, para se qeveria Rama 3 të largohet në pushimet verore. Zhvillime politike, protesta , debate, akuza e kunderakuza do të kenë kohën e tyre, kur protagonistët të kthehen nga pushimet për t’u rikthyer në shtatorin e betejeve dhe arenës së debateve parlamentare.

Top News -Nga dosja I.M tek lobimet ruse në PD/Si qëndron e vërteta sipas deputetit Ervin Salianji!
25/09 11:56
Top News-Hakerat, patronazhistët dhe lobimi rus/Të gjitha të vërtetat sipas deputetit Ervin Salianji
25/09 09:38
Top News- Politika ‘thyen’ ligjin për zgjedhjet!/ Fushata elektorale nis disa muaj para kohe
24/09 16:09
Top News- Berisha, front për shpëtimin e Shqipërisë/ Skenari i protestave për të rrëzuar Edi Ramën
24/09 15:38
Top Channel/ Dy qëndrimet e Berishës. Kur ishte kryeministër kërkonte ndërtimin e HEC Skavica
24/09 15:13
TopNews- Protestat e PD dhe paratë ruse për Bashën/ Berisha flet edhe për sulmet e hakerave iranianë
23/09 15:47
Top Channel/ Mbyllja e Kolegjit turk, Rama: Shkeli rregullat. Berisha: Diktat i Erdogan
23/09 15:33
Top Channel/ “Drejtësia e kapur”, Meta në Top Story: Do drejtoj partinë deri në rrëzimin e Ramës
23/09 12:16
Top News-PS dhe PD në negociatata për ‘Territorialen’/ Numri i rajoneve ndan Berishën me Alibeajn
22/09 18:27
Top Channel/ “Në fillim kërkuan para”/ Qeveria pohon: Sulmi nisi në korrik dhe së pari vunë gjobë
22/09 15:05
Top News- ‘Hakerat’, përplasin Salianjin me Ballukun/ Ministrja: Nuk i kapëm dot, të padukshëm!
22/09 13:49
Top News – ‘Dosja 184’, pengu i Reformës në Drejtësi!/Tabaku dhe Manja, replika në seancën plenare
22/09 11:58
Top News – Dosjet e vjetra bashkojnë PS dhe PD/PL-Po përdoret Autoriteti për shantazh ndaj Metës
21/09 17:41
Top Channel/ Dy deputetë të opozitës në SPAK! Thirren për të dëshmuar Mediu dhe Hila
21/09 15:14
Top Channel/ Berisha flet për Martinajn! “Të pyetet Batoni, ai shkruajti që e ndanë në 6 copa”
21/09 15:12
Top News – PD, të hënën ndan mendjen për protestat!/ Do mblidhet Këshilli Kombëtar, çfarë pritet
20/09 19:02
Top News-Një ligj i ri për financimet e partive!/ Raportim online, pas skandalit me financimet ruse
19/09 17:06
Top News – PS e prerë për nenin që ndëshkon Berishën/Balla nxjerr sekretin e BE për kryetarin e PD
19/09 14:21
Top News – Berisha kërkon gjyq publik për Edi Ramën!/ Fton qytetarët, por pa asnjë datë protestash
19/09 13:53
Top News-‘Kokë më kokë’ me ambasadoren Yuri Kim/Çfarë biseduan me diplomaten e SHBA Balla e Alibeaj
16/09 17:27