Top News – Që nga nisja e pandemisë/ Covid, 373 humbje jete në Shqipëri
25/09/2020 17:13

Që prej nisjes së pandemisë e deri në 25 shtator, në Shqipëri janë shënuar 373 viktima nga koronavirusi, ndërsa janë kryer 83 mijë e 911 testime, nga të cilat pak më shumë se 13 mijë kanë rezultuar pozitive. Aktualisht janë aktive 5363 raste, ku kryeson Tirana e më pas Durrësi, Shkodra dhe Elbasani, duke vijuar me të gjitha qarqet, Edhe në listën e qarqeve për numrin e viktimave, Tirana mban vendin e parë me 177 humbje jete, më pas Durrësi me 46, shkodra 40 e duke vijuar më zonat e tjera të vendit. Ajo që bie në sy ka të bëjë me faktin, që disa qarqe të vendit për shumë kohë nuk kanë pasur asnjë rast infektimi, por tashmë duket se përhapja gjeografike ka përfshirë të gjithë vendin, ndonëse metropoli mbetet zona më e goditur.

Top News – Kryemadhi-Ramës/ Do digjesh në tiganin e shqiptarëve
22/10 22:00
Top News – Arsimi në kohë pandemie/ Kushi: Më shumë psikologë në shkolla
22/10 21:34
Top News – Pompeo folësi kryesor/ Forumit kundër anti-semitizmit
22/10 20:54
Qeveria jep “OK” për projektin e “Rrënjë Shqiptare” dhe Marin Memës
22/10 19:59
Top News – Lindi trashëgimtarja! Vjen në jetë vajza e princ Lekës
22/10 19:55
Rezoluta për antisemitizmin/ SHBA dhe BE përshëndesin miratimin nga parlamenti
22/10 19:52
Në auditor dhe online/ Mësimi i kombinuar në Universitetet sipas rregullores anti-Covid
22/10 19:49
Kategoria që nuk mban maskë/ Ata që kanë probleme shëndetësore dhe pajisen me vërtetim nga mjeku
22/10 19:45
Shkarkohet Prokurori Dritan Peka/ Në rivlerësim iu gjetën probleme me paratë
22/10 19:38
Top News – ‘Në PD vetëm eliminime’/ Inceneratorët, Veliaj: Ja dokumenti
22/10 18:58
Top News – 3 humbje jete në 24 orë/ 302 të infektuar, 258 në spital
22/10 18:13
Top News – Veliaj në njësinë 7/ I përgjigjet Monika Kryemadhit
22/10 18:10
Top News – Rezoluta e antisemitizmit/ Përshendetet nga Ambasada e SHBA
22/10 17:11
Top News – Vaksina anti-covid/ Në kuvend marrvëshja për blerjen
22/10 16:31
Top News – Bilanci në Kosovë/ 159 raste të reja dhe asnjë viktime
22/10 16:24
Top News – Debat Gjoni-Lleshaj/ Ndryshimi në ligjin e gjendjes civile
22/10 16:20
Top News – 810 gjoba nga policia/ Pa maska në rrugë e makinë
22/10 16:17
Përurohet këndi i ri i lojërave/ Veliaj: Do të ecim shumë shpejt me projektin e Astirit
22/10 16:10
Basha pro Ramës për “Detin”/ “Qëndrimi i PD-së që duhet trajtuar nga drejtësia ndërkombëtare”
22/10 15:59
Top News – ‘Kamp përqendrimi’, merret vendimi / Krujë, burgu i Zaharisë
22/10 15:54