Top News – Presidenti Meta/ Nderon legjendën Sulejman Maliqati
01/08/2020 19:06

Presidenti i vendit Ilir Meta nderon një prej legjendave të futbollit shqiptar, ish portierin e partizanit dhe përfaqësueses Sulejman Maliqati me rastin e 92 vjetorit te tij të lindjes me dekoraten 'Nderi i Kombit' për kontributin e çmuar, talentin dhe personalitetin e jashtëzakonshëm, si një nga portierët më të famshëm në historinë e futbollit shqiptar, legjendë e të gjitha kohëve. Në fjalën e tij, kreu i shtetit shqipar vuri në dukje të gjitha cilësitë e kwsaj legjende tw futbollit shqiptar Sul Maliqati është një nga portierët më të famshëm në historinë e futbollit shqiptar, një legjendë e padiskutueshme e të gjitha kohëve. Jam i lumtur që së bashku nderojmë Profesor Sulejman Maliqatin në 92-vjetorin e tij të lindjes për rezultatet që ka arritur, për meritat por edhe për vlerat e tij morale dhe sportive, për fisnikërinë dhe qytetarinë që ka rrezatuar përgjatë gjithë jetës, si dhe për krenarinë që i ka dhënë vendit dhe kombit shqiptar në arenat ndërkombëtare.

Top News – 127 raste të reja, 6 humbje jete/ Situata e Covid-19 në vend
06/08 17:38
Top News – Nisma e Vetëvendosjes/ Mocion mosbesimi për qeverinë
06/08 17:28
Top News – Poloni, betohet Duda/ Mandati i dytë si president
06/08 17:07
Top News – Shpërthimi në Liban/ Macron në vendin e traumatizuar
06/08 17:05
Top News – Digjet autobuzi/ Paskuqan, shpëtojnë pasagjerët
06/08 16:25
Covid-19 në vend/ Ministria e Shëndetësisë: 127 raste të reja dhe 6 humbje jete në 24 orë
06/08 16:20
Top News – Situata tek infektivi/ Meta-informacion për familjarët
06/08 16:13
Top News – Covid-19 në Kosovë/ Vazhdon rritja e infektimeve
06/08 16:02
Top News – Basha kritika qeverisë/ ‘Dështoi me paketat për ekonominë’
06/08 16:00
Kufiri grek mbyllet 8 orë/ Çdo ditë nga ora 23.00 deri në 07.00 nuk do ketë lëvizje
06/08 15:55
Konfirmohet kryegjyqtari i Tiranës/ Vettingu, sot vendimet për tre gjyqtarë
06/08 15:55
“Mjekët e familjes po ndjekin mbi 1.000 të prekur”, Manastirliu:Protokolle për ndjekjen e pacientëve
06/08 15:52
Plazhi i ndërprerë/ Në Shëngjin moti i keq trembi pushuesit
06/08 15:32
Top News – Konfirmohet Petrit Çomo/ Gjyqtari i Tiranës kalon Vettingun
06/08 15:17
Durrës, u dëmtuan shtëpitë nga tërmeti/ Emigrantët kërkojnë kompensim: Të na rivlerësohen
06/08 15:16
Shqipëria humb 1.8 miliardë euro/ Tërmeti dhe pandemia gjunjëzoi ekonominë shqiptare
06/08 15:16
Pamjet/ Merr flakë në ecje autobusi në Paskuqan: Pa koment
06/08 14:42
Top News – Shifrat e tremujorit/ Ekonomia humbi 400 mln euro
06/08 14:33
Top News – 6 trafikantë në pranga/ Po transportonin 14 klandestinë
06/08 14:19
Prishet moti në Ksamil, pushuesit braktisin plazhin
06/08 13:14