Top News – Po vijnë ‘The Blitzers’…/ Beteja për superyjet e radhës së k-POP-it
06/05/2021 15:27

30 adoleshentë, mijëra orë trajnim, dhjetëra ëndrra të shkërrmoqura. Gjithcka do të marrë formë javën e ardhshme, kur Blitzers të lancohen në tregun e egër të K-Popit, me shpresën se do të bëhen pasuesit e BTS. Një grup i përbërë vetëm nga djem, si fenomeni muzikor që kryesoi klasifikimet amerikane vitin e kaluar, tre vitet trajnim të tyre do të përmblidhen në vetëm tre minuta muzikë dhe kërcim që do të përcaktojë nëse ata janë një hit apo vetëm një grup i radhës muzikor që do të harrohet shpejt. Rutina, gjithnjë intensive, është ndëshkuese në javët para debutimit të tyre: seanca në palestër, mësime këndimi, reklama dhe rreth 10 orë praktikë kërcimi që në mëngjes herët. Programi i lë atyre më pak se pesë orë gjum në natë në një shtëpi të përbashkët në Seul. Dhe në një studio provash, shtatë të mbijetuarit, po perfeksionojnë singëllin e tyre të parë, Breathe Again, të rrethuar nga një mori menaxherësh, trajnerësh dhe koreografësh.

Top Channel/ Hëngri kanabis, dy vjecari lufton për jetën- çfarë i shkaktoi në organizëm!
20/06 14:02
Top Channel/ Itali, xhironin goma e përdornin sirena policie- shqiptarët arrestohen “për karshillëk”
20/06 13:59
Top News – Parajsa vjen nga shtëpia e ‘ferrit’…!/ Shifra e lartë për vilën ndryshe nga të tjerat
20/06 13:54
Top Channel/ Amerikania e vrarë brutalisht në Rusi, mediat: ishte ish-marinse!
20/06 13:42
Top Channel/Brazil, asgjë nuk frenon “masakrën” e Covid- kapërcehen 500 mijë vdekje !
20/06 13:40
Top Channel/ Etna, shpërthim i ri “tmerrues”- mbyllet aeroporti i Catanias!
20/06 13:02
Top News – Tani edhe makina që ecën mbi ujë/ Lëviz me 70 km në orë, ja sa mund të blihet
20/06 13:00
Top News – Kim Jong Un, profili i një diktatori/ Nga shkollimi në Zvicër, tek vrasjet në familje…!
20/06 12:29
Top Channel/ Përdhunuan dhe vranë 16 vjecaren, dënime të ashpra katër emigrantëve në Itali
20/06 12:26
Top Channel/ Detajet e rënda: Caroline vdiq në agoni, i shoqi iu afrua kur ishte në gjumë!
20/06 12:25
Top News – Pas verës, një tjetër valë pandemie!/ Gjermania e sigurt, frika e madhe e vjeshtës
20/06 11:14
Top Channel/ Tërmet në Stamboll, banorët përfshihen nga paniku!
20/06 11:12
Top News – Droga që kushtonte 200 mijë euro/ Itali, kurthi që u ngrit për 3 shqiptarët
20/06 11:04
Top Channel/Tortura grave shtatzënë e vrasje, president i ri “Kasap” i Iranit do “përhapë terrorin”
20/06 11:00
Top News – Vaksina e COVID 19 me spray hundësh/ Shkencëtarët australianë-më e mirë se Astra Zeneca
19/06 20:37
Top News – Raisi zgjidhet president i Iranit/ Ai njihet si delfin i liderit suprem Khamenei
19/06 20:36
Top News – Rrëfimi i mikeshës së Caroline/ ‘E kuptova që në varrim që Babis ishte vrasësi’
19/06 20:33
Top News – Çmimi do t’ju lërë pa fjalë! Shitet piktura false e Mona Lizës
19/06 20:06
Top News – Perimet në çantat e Hermes/ Dizajni i veçantë që mund të shijohet
19/06 19:27
Top News – 6 ton hashash në kanalin e Siçilisë/ Sekuestrohet në një anije, në pranga 3 bullgarë
19/06 18:56