Top News – Po bënte xhiro me biçikletë / Kryeministri rrëzohet dhe humb ndjenjat
04/06/2023 16:50

Kryeministri belg, Aleksander De Kru, ra nga bicikleta dhe humbi për pak kohë ndjenjat por kontrollet e bëra më pas në spital nuk treguan asnjë pasojë afatgjatë – raportuan mediat lokale. Incidenti ndodhi kur De kru, 47 vjec, ishte duke ecur me bicikletë, bashkë me të birin, pasditen e të shtunës, afër shtëpisë së tij në rajonin e Flandrës. De Croo kishte humbur vetëdijen për disa momente dhe ishte dërguar më pas në spital për kontroll. Në një video mesazh të publikuar në median sociale të dielën, De Croo tha se tani ai ishte në shtëpi. “Fatmirësisht kisha në kokë helmetën mbrojtëse dhe djali im thirri menjëherë shërbimin e urgjencës”, tha De Croo, i cili falenderoi stafin mjekësor që ishte kujdesur për të dhe të gjithë personat që e kishin kontaktuar të shqetësuar. “Sporti është i mirë për shëndetin tuaj por ndonjëherë duhet treguar kujdes”, tha ai. Aksidenti nuk pritet të prekë axhendën e kryeministrit për javët në vijim, thanë nga zyra e tij.

Top Channel/ Shembja e çatisë, shkon në 11 numri i viktimave brenda kishës në Meksikë
03/10 22:35
Top Channel/ SHBA me sytë nga Veriu: Serbia ka filluar të tërheqë forcat nga kufiri me Kosovën
03/10 22:34
Top News – Hunter Biden deklarohet i pafajshëm, çfarë rrezikon djali i presidentit
03/10 22:30
Top News- SHBA e konfirmon/ Serbia po tërheq trupat nga kufiri me Kosovën
03/10 22:29
Top News- 9 milionë turistë gjatë këtij viti/ Rama paralajmëron taksim edhe për Air BnB
03/10 21:38
Top Channel/ Përmbytjet e fundit në Greqi rrezikojnë prodhimin dhe çmimin e djathit “Feta”
03/10 20:12
Top Channel/ Ende në hetim, Hunter Biden mohon për akuzat për posedim arme
03/10 20:06
Top News – Shpërthim në një rafineri ilegale, 18 viktima, mes tyre edhe një grua shtatzënë
03/10 20:01
Top News – ‘Nuk më lejon të shoh fëmijët’, këngëtarja kanadeze padit Elon Muskun
03/10 20:01
Top News – ‘Ngushëllimet nuk na shërojnë plagët’, Erdogan: Presim ndihmë konkrete nga aleatët
03/10 19:44
Top News – Greqia vë në dispozicion portet e saj veriorë për transportin e grurit ukrainas
03/10 19:43
Top Channel/ Akuza për mashtrim, Trump paraqitet në dyert e gjykatës për të dytën ditë
03/10 19:10
Top Channel/ Sulmi me bombë në Ankara, dhjetëra persona në pranga! Do kalojnë filtrat e drejtësisë
03/10 17:51
Top Channel/ “Dritë në studimin e elektroneve”, tre shkencëtarë fitojnë Nobelin e Fizikës!
03/10 17:47
Top Channel/ Tërmeti “shkund” Napolin, njerëzit tmerrohen: Do të shpërthejë vullkani!
03/10 17:46
Top News – Vizat hiqen nga 1 janari/ Rregullat e afatet për shtetasit e Kosovës
03/10 17:27
Top News – Biznesi i qirave ditore / Ligji i ri, subjektet duhet të regjistrohen në QKB
03/10 17:25
Top News – Nobeli i fizikës ndahet në tresh / Vlerësohen shkencëtarët atomikë, eksploruan elektronet
03/10 15:32
Top Channel/ Serbia arreston Radoiçiçin, 48 orë paraburgim: Ende pa kërkesë ekstradimi!
03/10 15:20
Top News – Masakër në qendrën tregtare / Njerëzit vrapojnë të tmerruar, tre viktima në sulm
03/10 15:15