Top News – Plagosën sekretarin e PD-së/ Arrestohet autori dhe dy bashkëpunëtorët
21/04/2021 10:22

Merr fund arratia e Ndriçim Jonuzit, autorit të plagosjes të sekretarit të Partisë Demokratike në Kavajë, Bledar Okshuni. Plagosja e kryer në bashkëpunim edhe me Dorian Troplinin, drejtorin e policisë bashkiake si dhe punonjësin Markel Shtylla, ka krijuar jo pak debat publik dhe politik. Burimet zyrtare bëjnë me dije se Ndriçim Jonuzi 45 vjeç akuzohet për veprën penale “Armëmbajtje pa leje” dhe “Plagosje e rëndë me dashje”. Mësohet se Jonuzi ka qenë me precedent penal, i dënuar me herët me tetë vite burg nga shteti italian për veprën penale vrasje. Ndërkohë u arrestuan edhe dy bashkëpunëtorët Dorian Troplini dhe Markel Shtylla për veprën penale “Moskallëzim i krimit”. E gjithë kjo situatë u interpretua me një prapavijë politike, teksa kryedemokrati Basha dhe presidenti Ilir Meta ngritën akuza për shkaqe politike që çuan në plagosjen e Okshunit. Kryeministri Rama kërkoi vendosjen e autorit para drejtësisë dhe që kreu i shtetit të ulë tensionet. Ka qenë vetë Jonuzi i cili nëpërmjet një videomesazhi ka pranuar publikisht se ka qenë gjithmonë përkrahës i partisë demokratike dhe se kjo ngjarje nuk ka kontekst politik.

Top News – Denoncimi në ‘Fiks Fare’/ Agjencia e punësimit mashton me kontrata pune
07/05 22:48
Top News – Misioni i SHBA në OSBE për zgjedhjet/ SPAK të hetojë denoncimet për krimet elektorale
07/05 22:47
Top News – Aksidenti tragjik në Lezhë/ Ndërron jetë inferimierja, tre famijarët plagosen
07/05 22:09
Top News – PD bën gati dosjen ankimore/ Do të kërkojë përsëritjen e zgjedhjeve në 9 qarqe
07/05 21:22
Top Channel/ Laborator droge në karburant, u zbulua në aksin Lushnje–Fier
07/05 20:01
Top Channel/ Fëmijët varësi nga TikTok. Prindërit kërkojnë mos përdorimin e aplikacionit
07/05 19:56
Top Channel/ Boronicat e arta hetim nga SPAK. Shkëlzen Berisha transaksion disa mln € pranë Gërdecit
07/05 19:54
Top Channel/ Mjekët thonë se janë rritur rastet kur ngatërrohen me koronavirusin
07/05 19:43
Top Channel/ Vijnë turistët e pandemisë/ Shfrytëzojnë mundësinë që Shqipëria është pa shumë kufizime
07/05 19:39
Top News – 2 humbje jete në 24 orë/ Infektimet nga covid mbeten të ulëta
07/05 19:30
Top Channel/ Deputeti Zef Shtjefni kundër dekreteve të Presidentit Meta
07/05 17:53
Top Channel/ Me alumin dhe drita nëpër mure, pamjet nga laboratori i drogës që u zbulua sot
07/05 17:50
Top Channel/ Ministrja e Drejtësisë: Ndryshojmë ligjet e Reformës në Drejtësi
07/05 17:45
Top Channel/ “Meta President I qofteve dhe rakisë”, fjalimi i ashpër e Halit Valterit
07/05 17:42
Top News – Reforma e re e qeverisë/ Çfarë kostosh ka sistemi i fiskalizimit!
07/05 17:07
Top News – Gjuha “me ngjyra” e Ralf Gjonit/ ‘Çrregullime hormonale, rregullohen me darkë ngjalash’
07/05 15:55
Top Channel/ Shqiptarët u pakësuan në 2020/ Shqipëria, në një vit 16 mijë persona më pak
07/05 15:21
Top Channel/ “Gjyqtarët që ‘shpëtuan’ Mediun”/ Në vitin 2009 pushuan akuzat për Gërdecin sepse…
07/05 15:15
Top Channel/ Polici ngacmoi të miturën, Gjykata e lë në burg me akuzën e ngacmimit seksual
07/05 15:06
Top News – Ish-kryeprokurori që fshehu pasurinë/ SPAK-dy vjet burg dhe 5 vjet pa funksion publik
07/05 14:58