Top News – Përzgjedhja e kandidatëve/ 326 emra i dërgohen kryesisë së PD
23/10/2020 12:52

Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë në Partinë Demokratike, ka hyrë tashmë në fazën finale. Pas votimit të emrave nga të gjitha degët e PD në vend, Komsioni i Vlerësimit të Kandidatëve ka bërë përzgjedhjen e dytë të listës. Kështu nga 3593 kandidatë të propozuar nga anëtarësia në fazën fillestare, në përfundim kanë mbetur 326 emra që të propozuar për përfaqësim politik në zgjedhjet e ardhshme politike apo lokale. Lista në fjalë i është dorëzuar të pretmen paradite kryetarit të PD Lulzim Basha dhe Sekretarit të Përgjithshëm Gazmend Bardhi, për ndjekjen e procedurave të mëtejshme sipas Statutit. Tashmë emrat finale që do të jenë në listën shumëemërore te PD, sipas qarqeve, do të miratohen nga kryesia e PD në një prej mbledhjeve të saj. Përzgjedhja e kandidatëve me propozimet e ardhura nga anëtarësia, duke kaluar në sitën e komsionit e më pas në votim nga strukturat, është një procedurë që ndodh për here të parë në forcat politike shqiptare. Gjatë votimit në deget e PD, pati shumë emra që nuk morën mbështetjen e tyre, disa prej tyre figura të spikuatura vitet e fundit si Klevis Balliu.

Top News – Tiranë, tre në pranga/ Trafikonin klandestinë drejt BE
27/11 11:07
Top News – Ruçi, dhuna ndaj grave/ ‘Sistemi i drejtësisë, jo efektiv’
27/11 11:07
Top News – Vret shokun nga pakujdesia/ Bulqizë, po gjuanin me armë gjahu
27/11 10:57
Pamjet nga kamera e sigurisë/ Makina e policit në flakë, policia e Vlorës mbërrin në vendngjarje
27/11 10:57
Vlorë/ Shkrumbohet makina e punonjësit të paraburgimit
27/11 08:41
Top News – Kush i ka në shënjestër! Të ‘fortët’ me dedektivë privatë
26/11 22:35
Top News – Universiteti bujqësor/ Nis puna për konviktet e reja
26/11 21:37
Caktohen klasat e mësimit online/ Ministrja e arsimit tregon se si do zhvillohet mësimi
26/11 19:54
Në shtëpi të re pas tërmetit/ Historia e familjes Qordja nga Farka e Tiranës
26/11 19:51
1000 banesa deri në dhjetor/ 34 miliardë lekë janë dhënë deri më tani për rindërtimin
26/11 19:35
Top News – Bien ne kurth policor/ 22 të kërkuar, 30 vjet të fshehur
26/11 19:15
Top News – Udhëzimi me numër 44/ Ministria heq dorë, fiton biznesi
26/11 17:58
Nis puna për konviktet e reja të studentëve të UBT, Veliaj: Kushte komode për 2200 studentë
26/11 17:55
Top News – Një muaj në përgjim…! 4 kg heroinë, si u zbulua trafiku
26/11 17:42
Top News – Covid, shifrat në 24 orë/ 656 raste të reja dhe 10 viktima
26/11 17:24
Top News – 659 gjoba për maskat/ 11 ndëshkohen se dolën pas 22.00
26/11 17:23
Ndërron jetë një 52-vjeçare, dyshohet se u vetëhodh nga kati dytë i banesës
26/11 17:21
Vora, një nga vendet më të prekura, një vit pas tërmetit të 26 nëntorit
26/11 17:20
Top News – Mësimi i alternuar/ Ministrja kushi shpjegon vendimin
26/11 16:36
Top News – Meta-1 vit pas tërmetit/ Më shumë mbeshtetje për të prekurit
26/11 16:35