Top News – Përgjaken rrugët, 3 aksidente në pak orë/8 të plagosur në Delvinë, Pogradec e Himarë
29/05/2022 14:05

Tre përplasje të forta mes automjeteve tronditën dhe përgjakën rrugët e Shqipërisë, mëngjesin e kësaj të diele. Shkak u bë mosrespektimi i rregullave të qarkullimit rrugor, apo edhe mungesa e infrastructurës. Aksi Kardhiq Delvinë është shndërruar në një njollë të errët për policinë rrugore. Këtë të diel, u shënua për të tretën herë radhazi, në harkun kohor të vetëm pak javëve, një aksident automobilistik ku të përfshirë ishin tre shtetas amerikanë. Aksidenti u shënua rreth orës 8 të kësaj të diele, ku mjeti humbi kontrollin në aksin në ndërtim Kardhiq- Delvinë, rreth 200 metër larg tunelit të qafës së Skërficës. Mjeti doli nga rruga dhe u përmbys disa metra në një terren të pjerrët. Në vendngjarje mbërritën menjëherë efektivët e policisë si dhe ambulanca. Tre shtetasit e plagosur u dërguan me urgjencë në spital, ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Top News-U vra pasi ngacmoi shqiptaren në lokal/ Athinë, 4 persona dhunojnë 42-vjeçarin dhe largohen
26/06 22:09
Top News – SHBA kthen orën mbrapa / Pse historia nuk do ta ‘falë’ ndalimin e abortit!
26/06 21:54
Top News- Nga 1 korriku gjoba për qeset plastike/ Kontrolle në terren, masa dhe për konsumatorët
26/06 21:36
Top News- Si u porosit vrasja e Nuredin Dumanit!/ Droga në Holandë, 90 mijë euro për autorin
26/06 21:15
Exclusive – Inflacioni, përbindëshi mbi paratë tona – 26 Qeshor 2022
26/06 21:00
Top Channel/ Linçohet mësuesja në TikTok, shpërndahet video me foton “ta vrasim”
26/06 20:59
Top Channel/ Evakuuohet me helikopter çifti i alpinistëve që u bllokua në Valbonë
26/06 20:57
Top Channel/ Pasojat e diabetit, kërkohet ndërhyrje për të parandaluar retinopatinë diabetike
26/06 20:15
Top Channel/ Taksat prekin shtresën e mesme, ekspertët: Barra fiskale të zhvendoset te të pasurit
26/06 20:05
Top Channel/ 45 mijë euro kavanozi me vaj trëndafil! Kriza e çmimeve rrit kostot për produktin
26/06 20:01
Top Channel/ Pasuria e trafikantit të vrarë, në gjykim dosja e të ekzekutuarit për pazare droge
26/06 19:58
Top Channel/ Veliaj: Meta, si Berisha. Kryebashkiaku: Ata protestat, ne punën. Shikojmë përpara
26/06 19:57
Top Channel/ Polici “fluturues”, droni që kap shkeljet rrugore
26/06 19:52
Top Channel/ Hashash në kozmetikë, produktet e ndaluara shiten online në Shqipëri
26/06 19:47
Top Channel/ Gara e pazakontë me buajt në Bangkok
26/06 19:27
Top News- Zjarri djeg 20 hektarë me grurë/ Roskovec, dhjetra zjarrfikës ndodhen në terren
26/06 19:22
Top Channel/ Rikthehen karnavalet në Spanjë, pas ndërprerjes nga pandemia
26/06 18:52
Top Channel/ Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, nëntë të arrestuar dhe qindra të ndëshkuar
26/06 18:49
Top Channel/ Një viktimë në Kiev, raketat ruse godasin kryeqytetin
26/06 18:45
Top News- Plagoset pronari i biznesit në Shëngjin/ Konflikti për çadrat, goditen me mjete të forta
26/06 17:21