Top News – Përfundon printimi dhe paketimi/ Celibashi–mbërrijnë fletët e votimit në 6 qarqe
16/04/2021 12:05

Kur na ndajnë vetëm nëntë ditë nga zgjedhjet parlamentare të 2021, komisioneri shtetëror i zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi nëpërmjet një postimi në rrjetin social facebook ka bërë me dije se janë printuar dhe paketuar fletët e votimit. Kryekomisioneri ka theksuar se procesi i paketimin dhe printimit është përfunduar për gjashtë qarqe të vendit, konkretisht për qakun: Vlorë, Korçë, Berat, Gjirokastër, Elbasan dhe Fier. Celibashi shkruan se fletët e votimit pritet të mbërrijnë në Shqipëri brenda ditës së sotme. Diskutime të shumta kanë shoqëruar miratimin e fletës së votimit në këto zgjedhje parlamentare. Fillimisht, formati i fletës së votimit ka qenë ai në të cilën paraqiteshin emrat e kandidatëve për deputet në secilin qark. Por ky format u rrëzua nga kolegji zgjedhor dhe pas disa ankimimeve nga partitë politike dhe diskutimeve në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve u vendos përfundimisht fleta e votimit me numrat e partive dhe kandidatëve përkatës.

Top News – Sekuestrohen 400 kg kanabis/ Operacion i përbashkët i policisë me Frontex
10/05 21:55
Top News – Kanuni, si gjykatë para diktaturës! 10 maj 1913 vendosi gurin e gjyqësorit shqiptar
10/05 19:57
Top Channel/ Ekspertët paralajmërojnë, shpërthime të reja covid mund të ndodhin
10/05 19:50
Top Channel/ Feston ditëlindjen 111 vjeçarja/Shkodër, Zenepe Piraj mori sot dozën e dytë të vaksinës
10/05 19:49
Top Channel/ Më pak të shtruar në spitale/ Mjeku Kalo: Në 24 orët e fundit, asnjë të shtruar të ri
10/05 19:47
Top News – Dritë jeshile për sezonin veror/ Manastirliu: Priten edhe 11,700 doza Pfizer
10/05 19:46
Top News – PD kallëzon në SPAK Ramën/ Bardhi: Kryeministri kryeson skemën kriminale
10/05 19:44
Top News – 4 humbje jete të tjera nga Covid/ Infektimet e reja në nivelet më të ulta
10/05 19:43
Top Channel/Tragjedia nga kërpudhat helmuese/Gjenden me shumicë.Familja nga Kosova i mblodhi në pyll
10/05 19:42
Top News – Gërdeci, i vetmi i akuzuar është Mediu/ Tani nuk ka imunitet, gjykata rihap procesin
10/05 17:12
Top News – Nëse je në timon dhe flet në celular! Ndryshimet në kodin rrugor, trefishohen gjobat
10/05 16:38
Top Channel/ Probleme në kufi me Greqinë, qytetarët presin me ditë për të kaluar
10/05 16:10
Top Channel/ Kur do hapë kufirin Greqia? Më 29 maj pritet vendim shumë i rëndësishëm për shqiptarët
10/05 16:04
Top Channel/ Kërpudhat, kësula e vdekjes/ Vendi ku familja nga Kosova grumbulloi kërpudhat helmuese
10/05 16:04
Top Channel/ Drejtim i mjetit në gjendje të dehur e pa leje drejtimi,17 të arrestuar gjatë fundjavës
10/05 15:50
Top Channel/ Pasaporta jeshile shqiptare/ Çdo i vaksinuar mund ta shkarkojë nëpërmjet e-albania
10/05 15:25
Top News – Atentat në mes të ditës, një i vrarë/ Vlorë, viktima u qëllua teksa ishte në makinë
10/05 15:23
Top Channel/ Vritet 40 vjeçari në Vlorë, Policia në ndjekje të autorëve që u larguan me një automjet
10/05 15:20
Top Channel/ Testi që zbulon kërpudhat helmuese/ Panariti: Nuk mund të zgjidhen vetëm me sy
10/05 15:18
Top News – Paqeruajtësi humbi jetën në Letoni/ Major Tanushi vlerësohet me ‘dekoratën e artë’
10/05 15:16