Top News – Pemët shkatërrojnë makinat / Era ‘shkul’ çatitë, stuhi e fortë në Toskana
19/08/2022 16:10

Pamjet nga ajri tregojnë makinat e shkatërruara nga pemët pasi moti i keq i ka shkulur me gjithë rrënjë në rajonin e Toskanas në Itali, duke shkaktuar edhe vdekjen e dy personave. Era e dhunshme dhe shiu ka pushtuar zonën nga brigjet e Fierences turistike, duke vrarë një burrë në Luka dhe një grua në Karrara. Të dy ata u goditën nga pemë të rëna.

Top Channel/Gjermania “në hall”: Pa punëtorët nga Ballkani, nuk ndërtohet asgjë në vend, jepni viza!
06/10 11:52
Top News – Tronditëse! Sulm i armatosur në kopsht / Të paktën 31 viktima, autori një ish polic
06/10 11:49
Top News-Masakër në bashki, ushtria në rrugë / Vritet kryebashkiaku dhe 17 të tjerë, luftë karteleve
06/10 11:39
Top News-Avionët e Putinit në qiejt e Polonisë/Katër MiG u nisën nga Kaliningradi, NATO ndez alarmin
06/10 11:38
Top News – Rusia, bomba mbi Zhaporizhia / Viktima civile dhe ndërtesa të shkatërruara
06/10 11:28
Top News – Lajm i keq nga OPEC-u! / Ulet prodhimi i naftës, rriten çmimet
06/10 11:22
Top News – Zaporizhia ‘pronë federale’ e Rusisë / Putin merr nën kontroll centralin bërthamor
06/10 11:19
Top Channel/ Plani gjerman i energjisë “tërbon” Francën, Berlini: SHBA, gaz me çmime astronomike!
05/10 22:34
Top Channel/ OPEC “çmend” tregjet, ul prodhimin me 2 mln fuçi në ditë, rritet çmimi i naftës!
05/10 21:46
Top Channel/ Arrestimet në Malin e Zi, NATO solidarizim kundër spiunazhit rus!
05/10 21:36
Top News-‘Komshinjtë’ e Rusisë duan armë bërthamore/‘Të mbrohemi në rast se Putin shtyp butonin’!
05/10 20:05
Top Channel/ Një “BE paralele”: Nesër Samiti i Pragës, a do të mbetet Ballkani në “paradhomë”!
05/10 19:28
Top Channel/U godit nga NASA, BBC: Asteroidi krijoi “një bisht” 10.000 km të gjatë!
05/10 19:12
Top News- Sanksionet e reja lenë Serbinë në terr/BE i ndalon Ballkanit të marrë naftë nga Rusia
05/10 18:56
Top Channel/Rezoluta e Shqipërisë, lobim “gjigand” në Asamblenë e OKB: SHBA nis “gjuetinë” e votave!
05/10 18:43
Top Channel/ BE, sanksionet ndaj Moskës prekin Ballkanin Perëndimor: S’mund të importojë naftë ruse!
05/10 18:35
Top Channel/Polonia i kërkon SHBA armë bërthamore, Rusisë i marrin disa fshatra të aneksuar!
05/10 18:35
Top News- Princ Harry dhe Meghan Markle tërhiqen!/ Në debat me Netflix për dokumentarin e ri
05/10 17:09
Top News- Druri në vend të betonit! / Në Finlandë tjetërsohet industria e ndërtimit!
05/10 17:07
Top News – Më shumë reklama në Instagram/Rrjeti social, përparësi bizneseve në internet
05/10 16:45