Top News – Pasi u deklarua transgjinor/ Vjen divorci mes Elliot Page dhe Emma Portner
27/01/2021 14:25

Aktori Elliot Page dhe koreografja Emma Portner, kanë vendosur të divorcohen pasi tre vitesh martesë. “Pas shumë reflektimi kemi vendosur të ndërmarrim vendimin e vështirë të divorcit pas ndarjes verën e shkuar”, tha cifti kanadez në një deklaratë. “Ne kemi respektin maksimal për njëri tjetrin dhe mbetemi miq të mirë”, thanë ata pa shtuar detaje të tjera. Page, 33 vjec, aktor i nominuar për cmim oskar, u shfaq hapur si transgjinor në 2020. Ai vendim u prit mirë nga shumë fansa dhe kolegë aktorë. I njohur më parë si Ellen Page, ai tha në atë kohë se ishte dicka e jashtëzakonshme që më në fund mund ta donte veten për atë që ishte në të vërtetë. Ai po ahstu shfrytëzoi rastin edhe për të dënuar diskriminimin kundrejt transeksualëve. Page u lëvdua jo pak pas rolit të një mësueseje shtatzënë në filmin e 2007 Juno. Të tjerë filma të njohur të tij janë Inception dhe seria X-Men, ndërsa aktori është shfaqur së fundmi në serinë e Netflix, The Umbrella Academy. Portner, 26 vjecare, ka thënë se ajo e kishte mbështetur gjithnjë vendimin e Page për tu deklaruar si transgjinore.

Top News – Studimi, dritë jeshile Pfizer-it/ Efikase në jetën reale po aq sa në testime
25/02 17:22
Top News – Politikanët serbë për Listën Serbe/ Është krejtësisht në darën e Vuçiçit
25/02 17:21
Top News – Presidenti kinez shpall fitoren/ Bëmë një ‘mrekulli’, zhdukëm varfërinë ekstreme
25/02 16:52
Park i ri ujor në Dubai/ Një rrëshqitëse për rekord guinnes, 48 metra e lartë – Pa komente
25/02 16:24
Të pajisur me pasaportën e vaksinës/ Izrael, koncerti i parë për të imunizuarit– Pa koment
25/02 16:23
Top News – Motoristët si skllevër…/ Itali, kompanitë shpërndarjes së ushqimeve në hetim
25/02 16:23
Top News – Stilistët me ngjyrë, bëjnë histori në Milano në javën e modës
25/02 16:22
Top News – Aksident i rëndë rrugor/ SHBA, policia ndërhyn dhe shpëton shoferin– Pa koment
25/02 16:20
Top News – Pandemia i ktheu në zoom/ SHBA, kirurgjia plastike ‘boom’ kërkesash – Pa koment
25/02 16:19
Pandemia ‘mbyll’ kulturën/ Zvicër, koncerte për vetëm një spektator… – Pa komente
25/02 16:19
Top News – Po vijnë Golden Globes…/ Përgatitjet e fundit për ceremoninë e pazakontë– Pa Koment
25/02 16:19
Top News – Vrasja e Khashoggi-t/ Raporti i zbulimit amerikan implikon princin e kurorës
25/02 16:18
Top News – Shatërvanë llave dhe hi/ Etna shpërthen sërish, hera e gjashtë në tetë ditë
25/02 12:52
Top News – Studimi më i madh deri më tani/ Vaksina e Pfizer dhe Biontech, 95 përqind efikase
25/02 12:38
Top News -Teste covidi si ato të shtatzanisë…/Plani i Gjermanisë-të blihen nga qytetarët në dyqane
25/02 12:37
Top News – Bëj zgjedhjen tënde…/ Serbi, qytetarët vendosin mes 4 vaksinave
25/02 12:37
Top News – Prej 5 vitesh në arrati/ Kapet delja Baarack, lesh sa për 490 palë çorape
25/02 12:32
Top News – Policia malazeze në Tuz/ Për mbylljen me forcë të aktiviteteve tregtare
25/02 12:32
Top News – Biden rrëzon vendimin e Trump/ Hap rrugën për miratimin e lejeve të qëndrimit
25/02 12:32
Top News – Kur drejtësinë e bën Gjermania/ Merr vendimin historik për ish agjentin sirian
24/02 22:50