Top News – Pas padisë së LSI-së/ KQZ gjobit kryebashkiakun e Vorës Gentian Picari
14/04/2021 18:14

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka gjobitur me 10 mijë lekë kryetarin në detyrë të Bashkisë së Vorës, Gentian Picari. Ai është gjobitur për mosdeklarim të aktiviteteve në faqen zyrtare të Bashkisë. Vendimi është marrë në mbledhjen e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve. KQZ ndërmori këtë veprim pas akuzave të ngritura nga LSI për shpërdorim detyre. Ndërkohë, kreu i Bashkisë së Vorës ka të drejtë që brenda 8 ditëve që nga publikimi i këtij vendimi të apelojë në KAS. LSI e akuzoi Picarin se nuk kishte dhënë informacione se ku do të vendoseshin materialet zgjedhore në faqen e Bashkisë, siç në fakt e parashikon Kodi Zgjedhor. Gentian Picari u caktua nga këshilli bashkiak si kryetar në detyrë I bashkisë së Vorës pas shkarkimit të Agim Kajmakut nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, pasi ky i fundit ishte subjekt i ligjit të Dekriminalizimit.

Top News – Fabrika me 1 milion paund drogë/ Si u zbuluan dy shqiptarët dhe vietnamezi
18/05 11:08
Top News – Vrasësi shqiptar që kërkon Italia/ Kapet nga agjentët e Interpol, do ekstradohet
18/05 11:07
Top News – Si janë ndarë organizatat kriminale/ Por, kush ka përfituar më shjumë prej tyre
18/05 11:02
Top Channel/ Aksident i rëndë në Malësi të Madhe/ Përplasen tre makina, dy të vdekur
18/05 10:59
Top News – Mafiozi turk që fshihet në Tiranë/ Policia del blof, habiten agjentët nga Turqia
18/05 10:57
Top News – Atentati, seriali që nuk do reshtë/ Zbulohet vrasësi, kush e ekzekutoi të riun
18/05 10:48
Top News – Verifikohen materialet zgjedhore/ Në 4 Kuti të QV të Beratit, konstatohen probleme
17/05 23:02
Top News – SPAK pritet të rinisë hetimin/ Të dhëna të reja për vrasjen e Artan Santos
17/05 23:01
Top Channel/ 400 kg kokainë në Kosovë, përfaqësuesi i autoriteteve italiane: Me rëndësi ka qenë…
17/05 22:34
Top News – Sekuestrimi i 400 kg kokainë/ Autoritetet e Kosovës dhe kreu i SPAK deklaratë
17/05 22:31
Top News – 400 kg e kokainës së sekuestruar në Kosovë/ Mbërritën në Lipjan me një kamion nga Durrësi
17/05 21:27
Top Channel/ 400 kg kokainë/Prokuroria e Kosovës: Droga, me vlerë 20 mln euro, u arrestuan 7 persona
17/05 21:23
Top Channel/Kapja e 400 kg kokainë në kamion, kryeprokurori Kraja mesazh grupeve kriminale
17/05 21:22
Top News – Covid 19 vijon të marrë jetë/ 3 viktima dhe 17 raste të reja në 24 orë
17/05 20:06
Top Channel/ Big Brother Vip vjen në Top Channel/ Së shpejti nisin audicionet për banorët e shtëpisë
17/05 20:00
Top Channel/”Shqiptarët janë homofobikë”/ Studimi: Anëtarët e komunitetit LGBTI janë të diskriminuar
17/05 19:57
Top Channel/ Covid shpejton plakjen/ Të sëmurët pas shërimit shfaqin probleme serioze në lëkurë
17/05 19:53
Top Channel/ Zgjedhjet e reja në PD/ Mblidhet komisioni që do organizojë procesin e 13 qershorit
17/05 19:53
Top Channel/ Rinis hetimi për Artan Santon, Prokuroria e kalon në SPAK: Dyshohet se u eliminua nga…
17/05 19:47
Top Channel/Kapen 400kg kokainë në Kosovë/Droga mes bananeve zbarkoi në Durrës,u ndoq deri në Lipjan
17/05 19:42