Top News – Pandemia në Kosovë/ Zemaj: Situata është e qëndrueshme
27/10/2020 12:31

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj thotë se situata në spitalet e vendit tashmë konsiderohet “e qëndrueshme”, edhe pse për shkak të situatës epidemiologjike të gjithë duhet të jenë sipas tij të vëmendshëm. Këto komente ministri i bëri pas një takimi me drejtorët e përgjithshëm të spitaleve dhe të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar. “Spitalet e përgjithshme në asnjë moment nuk mund ta ngarkojnë QKUK-në. Pacientët që mund të marrin trajtimin e duhur në spitalet rajonale, duhet të qëndrojnë aty”, ka shkruar më pas ai në Facebook. Ditët e fundit, Kosova ka regjistruar rritje të numrit të rasteve me koronavirusin e ri. Vetëm të hënën, u shënuan 205 infektime te tjera dhe tre viktima. “Tashmë po hyjmë në një fazë të re të përgjegjësisë, dhe pres nga gjithsecili që ta ndiejë këtë, që ritmi i punës të mos ulet, por ajo të vazhdojë me përkushtim të shtuar”, tha Zemaj.

Top News – Kosova rrit zonat e kuqe/ 12 të vdekur, 764 raste të reja
27/11 20:12
Vaksinimi nga gripi në Kosovë/ Merren 200 mijë doza për të vaksinuar edhe të moshuarit
27/11 19:41
Top News – Përplasje për Vucic-in/ Prishtina, përgjigje Brukselit
27/11 16:38
Top News – Është `Fake News`/ Hoti- nuk kam dhënë dorëheqjen!
27/11 13:02
Top News – Bie propozimi i Thaçit/ Afati i dhomave të specializuara
27/11 12:58
379 mësues të infektuar/ Kosovë, 47 shkolla kanë kaluar në sistemin e mësimit online
26/11 19:52
Top News – Deklarata e Osmanit/ Do shfuqizoj vendime të Thaçit!
25/11 23:57
Top News – Kosovë, 13 viktima/ Covid, 609 të infektuar të rinj
24/11 21:41
Top News – Kosovë, bilanc negative/ Covid, 12 vdekje, 645 raste të reja
23/11 19:21
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ 10 të vdekur, 707 raste të reja
22/11 17:43
Top News – Pandemia në Kosovë/ Rekord viktimash, shumë infektime
21/11 19:16
Top News – Rekord gjobash në Kosovë/ Nuk respektuan masat e covid-19
21/11 16:26
Top News – Eshtrat në Kizhevak/ Zbulimi falë fotove nga ajri
20/11 16:17
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Lajçak: Kyç bashkëpunimi me SHBA-në
20/11 16:16
Top News – Vjedhje spektakolare/ Grabitet banka me eksploziv
20/11 11:58
Top News – Sherr për të pagjeturit/ Rrahje në kuvendin e Kosovës
19/11 17:57
Ish-luftëtarë të UÇK-së, akuza Bashës/ Përsërisin deklaratën e 2013-ës: Trego provat e rrejshme
19/11 15:41
“Basha të dorëzojë kasetën”/Flet Safet Krasniqi, njeriu që e ndihmoi Bellanicën të xhironte masakrën
18/11 19:38
Top News – Kosovë, ministrja e jashtme/ Serbia po fsheh gjurmët e genocidit
18/11 19:34
Top News – Ish krerët e UÇK-se/ Mbrojtja- gjykimi të bëhet në 2022
18/11 15:16