Top News – Pandemia në Francë/ Izolohet Brigitte Macron
19/10/2020 22:10

Zonja e parë e Francës, Brigitte Macron është në izolim për shkak të kontaktit me një person që ka rezultuar I prekur nga Covid 19. Bashkëshortja 67 vjecare e shefit të Elizesë nuk ka simptoma, por ashtu sic e dikton protokolli, është karantinuar për një javë. Lajmin e kanë përcjellë burime pranë saj, sipas të cilavë për këtë arsye, Brigitte do të mungojë në ceremoninë e organizuar në nder të mësuesit që u masakrua në 15 tetor. Rastet ditore në Francë kanë kapërcyer 30 mijë, ndërsa totali I infektimeve është 910 mijë e vdekjet mbi 33.600. vende të ndryshme të Europës po përballen me një rritje frikësuese të shifrave. Autoritetet belge deklaruan se situata atje është më e rëndë se në muajin mars gjatë valës së parë të pandemisë së koronavirusit, pasi numri i rasteve ka prekur rekorde të reja, ndërsa ai I të shtruarve në spital është duke u dyfishuar çdo javë. Lombardia I kërkoi qeverisë italiane vendosjen e orës policore në 23.00 dhe mbylljen e qendrave tregtare në fundjavë. Ëalesi në Angli shkon në izolim për dy javë duke nisur nga e premtja, ndërsa Polonia ktheu një stadium futbolli në spital fushor. Sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, numri global i rasteve të konfirmuara me koronavirus kaloi shifrën shifrën 40 milionë, ndërsa viktimat janë mbi 1.1 milion. Pamjet: AFP

Top News – Shkretëtira e Utah/ Shfaqet një objekt misterioz
26/11 12:18
Top News – Nga gjyqi në gjyq/ Trump fal ish-këshilltarin e tij
26/11 11:47
Top News – Fjalimi i Biden-it/ Luftë me virusin, jo njëri-tjetrin
26/11 11:46
Top News – Greqi, 87 viktima/ Covid, mbi 2 mijë raste të reja
25/11 22:32
Top News – Në Itali, ditë e zezë/ 722 viktima në 24 orët e fundit
25/11 19:02
Top News – Befason kërkuesi britanik/ Zbulon shtëpinë e Jezu Krishtit
25/11 17:09
Top News – Koronavirusi në Austri/ Në janar, nis vaksinimi masiv
25/11 16:06
Top News – “Sasi gjigante droge”/ Ishte thjesht detergjent pluhur
25/11 15:41
Top News – Zyrtarët rusë në alarm/ Pengohet sulmi i ISIS-it në Moskë
25/11 14:04
Top News – Skenari i frikshëm/ E ardhmja e Islandës, pa akullnaja
25/11 14:04
Top News – Frikë në Berlin, makina përplaset me rrethimin e zyrës së Merkelit
25/11 13:45
Top News – Dhimbja e Meghan Markle-it/ Dukesha humbi fëmijën e dytë
25/11 12:58
Top News – Biden bën deklaratën e fortë: SHBA gati të përballet me kundërshtarët
25/11 12:52
Top News – Gjermania shtrëngon masat “për të shpëtuar” festat e fundvitit
25/11 11:41
Top News – Francë, më e keqja kaloi/ Macron-i: Të ruhemi nga vala tjetër
25/11 10:57
Greqi, 101 viktima në 24 orë/ Mitsotakis: Sistemi shëndetësor ka punuar në limite dhe ka duruar
24/11 22:40
Top News – Itali, 853 të vdekur/ Konfirmohen 23,232 raste të reja
24/11 22:35
Top News – Për herë të fundit/ Melanie pret pemën e krishtlindjeve
24/11 22:29
Top News – Babagjyshi me maskë/ Çokollatat unike në Hungari
24/11 21:13
Top News – Marrëveshja e Dejtonit/ 25 vjet pas masakrave në Bosnje
24/11 21:10