Top News- Pak sekonda pas Metës, reagon Veliaj!/ ‘Ka nostalgji për qytetin e fuksave të sigurimit’
11/08/2022 17:04

Kryebashkiaku Erion Veliaj, ka reaguar pas deklarët së Ilir Metës se ka si prioritet Tiranën, duke lënë të nënkuptohet se do të kandidojë për postin e kryebashkiakut. Nëpërmjet një postimi në twitter, Veliaj ndër të tjera: “Te kesh nostalgji per Tiranen kur ishte qyteti i fuksave te sigurimit, eshte e drejta jote. Por sic te mirpriti ty, ka mirpritur dhe 1milione te tjere!” Sipas numrit një të kryeqytetit, fotoja e postuar nga ish-Presidenti i përket vitit 1999, kur Meta ishte kryeministër dhe jo vitit 2021. Ndërkohë këtë reagim si duket e ka përkrahur edhe kryeministri Edi Rama, i cili nuk ka ngurruar të ripostojë reagimin e kryebashkiakut Veliaj. Ilir Meta deklaroi këtë të enjtese se Tiranën e sheh si prioritet të tij, ndërsa akuzoi kryeministrin Rama dhe kryebashkiakun Veliaj, për gjendjen e keqe në të cilën sipas tij ndodhet kryeqyteti.

Top News – Pas vendimit të papritur të Ramës / Berisha e Meta nxjerrin sekretin e qeverisë
30/09 16:08
Top Channel/ Afrohen Meta e Berisha/ Berisha: Me Ramën funksionon presioni! Meta: Tani amnistia
30/09 15:19
Top Channel/ Tërhiqet qeveria, fasha 800 kW/orë nuk do të hyjë në fuqi nga nesër!
30/09 14:30
Top Channel/ Qeverisja, 61% ka mendim negativ! Sondazhi: Bashkinë e Tiranës e fitojnë socialistët
30/09 12:10
Top Channel/Sikur të mos mjaftonte Meta,edhe aleatët e vegjël kërkojnë kohezion për zgjedhjet lokale
29/09 19:42
Top Channel/ Shqipëria nga sateliti, do hidhen në hapësirë nga SpaceX e Elon Musk
29/09 15:07
Top Channel/ Rama tregon dokumentin: Dorëzohen 4646 metra katrorë pa leje në mes të Tiranës!
29/09 14:18
Top Channel/ Shqipëria nga sateliti… Dy satelitë do monitorojnë gjithçka, nga rendi te bujqësia
29/09 13:00
Top Channel/“Kryeinspektorat në qiell”, Rama flet për satelitin: Pastaj radha e dronëve të armatosur
29/09 10:53
TopNews-Kandidatët e PD dhe PS në zgjedhjet lokale/Petro Koçi dhe Belind Këlliçi flasin në Zona Zero
28/09 19:48
Top News – Zgjedhjet që mungojnë në partinë e Metës!/ Si po e shkel vendimin e konventës kombëtare!
28/09 16:11
Top Channel/ PD, ligj për lustracionin: Preken sigurimsat, drejtuesit e partisë e shtetit para ‘90
28/09 15:19
Top Channel/ Nga sot rriten pagat! Vendimi i qeverisë, nga policia deri tek administrata publike
28/09 15:05
Top News – PD e Berishës, tjetër ligj për lustracionin!/ Kërkon votën edhe nga maxhoranca socialiste
28/09 14:48
Top News – Të përjashtuarit e Ramës në 9 vjet!/Nga Arben Ahmetaj…tek rikthimet e bujshme!
28/09 14:10
Top Channel/ PS ndryshon formacionin. Klosi në Vlorë, Spiropali në Shkodër, Majko në Kukës
28/09 11:57
Top News-PS ‘ndez’ motorët e fushatës zgjedhore/Arben Ahmetaj asnjë funksion, të deleguarit në qarqe
27/09 21:37
Top Channel/ PS nis fushatën/ Mblidhet kryesia e partisë socialiste
27/09 19:42
Top News- PD, kërkesë në SHBA për paratë ruse/Enno Bozdo në ‘Zona Zero’ flet për auditimin
27/09 19:13
Top News-PS mbledh Kryesinë për kandidatët në zgjedhje, kush do të jetë për një tjetër mandat…!?
27/09 18:19