Top News – Opozita ‘voton’ shkarkimin e Metës/ Dy deputetë ‘pro’ hetimit të presidentit
06/05/2021 14:23

Komisioni i Ligjeve miratoi kërkesën e 49 deputetëve të Partisë Socialiste për fillimin e procedurave për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Janë 14 deputetë që kanë votuar pro dhe 1 i cili ka votuar kundër shkarkimit të kreut të shtetit, Ilir Meta. Me shumicë votash është miratuar ngritja e komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Meta. Deputeti Adriatik Alimadhi votoi kundër shkarkimit të Metës teksa deputetët opozitarë Zef Shtjefni dhe Alban Zeneli votuan pro. Ndërkohë që deputetët e komisionit të ligjeve votonin për shkarkimin e Metës, ky i fundit ka zgjedhur të mos jetë i pranishëm, duke vendosur datën 10 maj si ditën e vetme të përshtatshme në agjendën e tij presidenciale. Kryetati i komisionit të ligjeve e ka cilësuar vendosjen e datës 10 maj të kërkuar nga presidenti të qëllimshme për zhbërjen e kërkesës së 49 deputetëve, kjo pasi komisioni hetimor nuk mund të ngrihet katër muaj para mbarimit të mandatit të Kuvendit.

Top Channel/ PD nis reformimin/Do mblidhet kuvendi kombëtar për ndryshime statusore dhe për zgjedhje
18/06 19:45
Top News – Basha ‘tregon muskujt’ me vartësit/ Furtunë në degët lokale që humbën zgjedhjet
18/06 14:55
Top Channel/ Sot mbledhje e kryesisë në PD/ Në 17 korrik mblidhet Kuvendi
18/06 12:26
Top Channel/Mahmutaj kritikon përplasjen mes Lelit e socialistëve:Anashkalohen problemet e qytetit
18/06 12:13
Top News – 106 ligjet pa firmën e presidenti Meta/ Nuk u dekretuan, si një ‘hakmarrje’ politike!
18/06 09:34
Top Channel/ Hynë në listën e PD, aleatët pendohen! Duan të përfitojnë paratë sipas votave!
17/06 19:35
Top News – Konflikti mes Ramës dhe Lelit/ Damian Gjiknuri, ‘kunja’ për kryebashkiakun
17/06 15:59
Top Channel/ “Të korruptuarit të shkojnë në burg!” Ambasadorja Yuri Kim shpjegon urdhrin e Biden
17/06 15:32
Top Channel/ Partitë e vogla kundërshtojnë në gjykatë përllogaritjen e votave brenda koalicionit
17/06 12:26
Top News – Fati politik i Bashës dhe opozitës/ Analistët, skeptikë për një politikë të re
17/06 11:34
Top Channel/ Certifikohen zgjedhjet e 25 prillit, Kolegji rrëzoi pretendimet e opozitës për rivotim
15/06 15:05
Top Channel/ Paditë e fundit në Kolegj Zgjedhor. Sot shqyrtohet Elbasani dhe Fieri
15/06 12:31
Top News-U konfirmua si kryetar në mandatin e tretë/Basha-përpjekjet tona kundër regjimit Rama-Doshi
15/06 00:55
Top Channel/ Murrizi sulmon Krajën: Ke qenë hetues, pse trembesh nga e kaluara jote?
14/06 16:33
Top News – Meta dhe një tender 21 mln lekë/ Presidenti larg mendjen nga shkarkimi politik
14/06 16:25
Top Channel/ Manja: Drejtësisë së re i duhet punë të fitojë besimin
14/06 16:11
Top Channel/ Ministrja Anila Denaj raporton në Kuvend
14/06 16:10
Top Channel/ Olsian Çela: Kruja, “vatër e nxehtë” për kultivimin e lëndëve narkotike
14/06 15:53
Top Channel/7 hale për macet/Kraja-Murrizit: Prokuroria s’del në rrugë të pyesë ku e bleve shtëpinë
14/06 15:52
Top Channel/ Balla: Koha kur njerëzit e drejtësisë emëroheshin nga politika ka përfunduar!
14/06 15:51