Top News/ Opozita protestë para kryeministrisë/ Policia plan masash, bllokohet qarkullimi
11/07/2024 11:48

Pak orë para nisjes së protestës së paralajmëruar nga opozita, policia ka hartuar një plan masash me qëllim garantimin e rendit dhe sigurisë, para, gjatë dhe pas përfundimit të tubimit që do të zhvillohet përpara Kryeministrisë. Ndërkohë duke filluar nga, në orën 18:00, deri në përfundim të tubimit, nuk do të lejohet qarkullimi i automjeteve në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, sheshin “Nënë Tereza”, rrugën “Ismail Qemali”, kryqëzimi n e Rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”, rrugën “Papa Gjon Pali II”, bulevardin “Zhan D’Ark” dhe bulevardin “Bajram Curri”, nga kryqëzimi i Rrugës së Elbasanit me rrugën “Ibrahim Rugova”. Sakaq rekomandohen qytetarët që të shmangin lëvizjen me automjete në këto akse rrugore dhe të përdorin rrugë alternative, për të mos penguar lëvizjen e lirë të pjesëmarrësve në tubim. Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë u bën thirrje për të gjithë pjesëmarrësit në tubim, që të distancohen nga aktet që cenojnë sigurinë dhe jetën e tyre, apo aktet e dhunës ndaj punonjësve të Policisë, përfaqësuesve të mediave apo edhe vetë pjesëmarrësve.

Top Channel/ Sherri me policët në Lungomare! Çfarë vendosi Gjykata e Vlorës për dy autorët
16/07 10:59
Top News/ Kërkojnë revokim të masave të sigurisë/ Gjykata e Lartë vendos për Berishën dhe Malltezin
16/07 10:41
Top News/ U plagosën dy policë gjatë sherrit në Vlorë, lihen në burg dy persona
16/07 10:38
Top Channel/ Pamje nga plazhi në ishullin e Sazanit, Rama: E kanë “sulmuar” turistë të huaj e vendas
16/07 10:25
Top News/ Rama publikon pamje nga ishulli i Sazanit: E kanë ‘sulmuar’ të huajt
16/07 09:29
Top Channel/ “Dritë e diellit”, Meriton Mjekiqi uron djalin për ditëlindje, poston foto me të: Mos…
15/07 23:17
Top Channel/ Nokës i hiqet e drejta për të folur në Kuvend, shkon drejt foltores! Ndërhyn garda
15/07 22:59
Top Channel/ “Po bëhet një gabim i madh”,Xhafaj kritika drejtësisë së re: S’është garë statistikash
15/07 22:16
Top Channel/ Opozita i bën “gjyqin” Altin Dumanit, akuzat e forta e përgjigjja e kreut të SPAK
15/07 22:08
Top News/ U arrestua dhe ekstradua në Itali. Lirohet Sokol Sinomati, do hetohet në gjendje të lirë
15/07 22:04
Top News/ Estonezët, interes për Shqipërinë. Futet në hartën e destinacioneve turistike
15/07 21:22
Top Channel/ Iu vu tritol jashtë derës së apartamentit, kush është Xhovana Nikolli? I dashuri…
15/07 21:20
Top Channel/ “O Nuredin Dumani, mbaje dashnoren”, shpërthimi i tritolit që iu bë motrave, në TikTok…
15/07 21:19
Top Channel/ Beleri niset drejt Strasburgut, 5 ditë leje për t’u betuar si eurodeputet
15/07 19:43
Top Channel/ Opozita “gjyq” Dumanit në kuvend, i kërkuan llogari për Berishën,
15/07 19:37
Top News/ Oficer policie në Shqipëri/ E shkuara si ‘skifter’ i efektivit të policisë së Lezhës
15/07 18:35
Top News/ Deri në 600 euro nata/ Jugu mbetet bosh, pushuesit nuk e zgjedhin për çmimet
15/07 17:25
Top News/ Droni ndëshkon shoferët e pabindur/ Kapen në shkelje dhjetëra shoferë, gjobiten
15/07 17:16
Top News/ Vjedhja në kombinatin e Poliçanit/ Çuçi dëshmon në prokurori: U thirra si person në dijeni
15/07 16:34
Top News/ ‘O Nuredin, kape atë dashnoren tënde’/ Dumani merr hak ndaj Xhovana Nikollit?
15/07 16:31