Top News – Operacioni ‘Porosia’/ Tiranë, sekuestrohet 1 kg heroinë
10/08/2020 10:42

Policia e Tiranës bëri të mundur sekuestrimin e një sasie prej 1 kilogramë heroinë e pastër, e cila u shitej shpërndarësve në kryeqytet. Gjatë operacionit të koduar “Porosia”, agjentët e antidrogës të komisariatit numër 3, sekuestrohen 1 kg e 75 gr heroine, ndërsa u vu në pranga një 31-vjeçar. Në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative nga burime të ndryshme, policia finalizoi me sukses operacionin policor të koduar “Porosia ”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit E. Z., 31 vjeç, banues në Tiranë. Sipas të dhënave të policisë në një banesë në rrugën “Asdreni”, kishte një sasi të konsiderueshme lënde narkotike të llojit heroinë dhe personat që e dispononin ua shisnin shpërndarësve sipas porosive që bënin. Vazhdon puna intensive për zbardhjen e plotë të veprimtarisë kriminale, identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet kriminal.

Kali i pret rrugën makinës, aksidentohet për vdekje 70 vjeçari
23/09 08:21
Do riatdhesohen fëmijët nga Siria? Ministri Lleshaj ndodhet në Liban bashkë me shefin e antiterrorit
22/09 21:46
Gjyqtarët e El Classico/ S’do të shkojnë në burg. Apeli konverton dënimin me shërbim prove për të 3
22/09 19:59
Fjolla Morina në “arrest shtëpie”/ Gjykata e detyron të jetojë në Kukës deri në përfundim të gjyqit
22/09 19:54
PD-LSI me letër për Odihr/ Gjiknuri: Për listat dhe koalicionet të vini me propozime konkrete
22/09 19:51
Në shkollë me gjyshërit/ Mësimi me turne, ndihma e madhe e të moshuarve për nipat e mbesat
22/09 19:47
Mësuesja denoncon infektimet/ “Në shkollën tonë nuk po karantinohen, vazhdojnë mësimin”
22/09 19:44
Mashtrimi me maskat e covid/ Skandali në Itali, hetimi përfshin edhe në Shqipërinë
22/09 19:39
Top News – Dëshmia e fajësisë për Erjon Alibej/ I penduari i drejtësisë
22/09 19:02
Top News – ‘Pika, nga e cila nuk tërhiqemi’!/ Basha me aleatet
22/09 18:55
Top News – Operacioni ‘FRONTEX’ në vështirësi/ Trafiku i emigranteve
22/09 18:49
Top News – Rinas, i riu kapet nga policia / Me dokumente false
22/09 18:05
Top News – ‘Shqiponja paqësore 20’/ Stërvitje për skenarët e ‘luftës’
22/09 17:55
Top News – Këngëtarja u kap me armë/ Fjolla Morina në ‘arrest shtëpie’
22/09 17:53
Top News – Politika e re ekonomike/ Rama: Hiqet tatimfitimi për biznesin
22/09 17:34
Bilanci i 24 orëve të fundit! MSH: 131 raste dhe 3 viktima nga covid
22/09 17:32
Top News – Një shekull ‘Nona Tirona’/ 100 vjetori, i gruas së Stërmasit
22/09 17:31
Top News – 131 raste dhe 3 viktima/ Covid, shifrat e 24 orëve të fundit
22/09 17:29
Top News – Nuk ka konsensus/ Palët të ndara në këshillin politik
22/09 16:53
Listat e hapura në dilemë/ Opozita i dërgon letër për ndihmë OSBE/ODIHR
22/09 16:09