Top News – Nuk do e besoni çfarë bën shqiptari/ Vjedh ekskavator në Itali, kapet nga policia
07/03/2021 13:57

Po udhëtonte me një eskavator të vjedhur në Milano drejt Barit e më pas me traget drejt Shqipërisë, por plani nuk ka shkur sikurse e kishte menduar, pasi ka rënë në prangat e Policisë. Bëhet fjalë për një shtetas shqiptar, i cili kishte vendosur brenda një kamioni, mjetin e vjedhur në veri të shtetit apenin. Pas denoncimit, salla e operacioneve në Pescara filloi kërkimin për një kamion që udhëtonte nga Milano dhe mbante një ekskavator të madh të vjedhur. Agjentët filluan të kërkonin kamionin dhe pikasën transportuesin në zonën industriale të Civitanova, në rajonin e Marche. Aty mbaroi edhe udhëtimi i shqiptarit, emri i të cilit nuk bëhet i ditur nga mediat italiane. Por, nuk dihet se përse shqiptari ka menduar të bëjë një vjedhje të tillë, që ndoshta as në skenarët më të mirë të filmave nuk do mund të ishte në kufijtë e realitetit. Burime të ndryshme thonë se shqiptari kishte një sasi të madhe parash për të marrë nga pronari italian dhe në këmbim të vlerës ka menduar të marrë ekskavatorin nga shitja e të cilit në Shqipëri do të mund të siguronte të ardhurat e munguara.

Top Channel/ Basha në njësinë 4 në Tiranë: Padurimin për ndryshim e ndjej kudo
15/04 22:48
Top News – Vjosa Osmani dhe Albin Kurti/ Emërojnë shefin e agjencisë së zbulimit në Kosovë
15/04 22:23
Top News – ‘Jam dakord me ambasadoren Yuri Kim’/ Rama: Shitja dhe blerja e votës është mëkat!
15/04 22:15
Top Channel/ Basha në njësinë 9: Ndryshimi vjen duke larguar Edi Ramën
15/04 22:08
Top Channel/ Balla: PS ka bërë 230 mijë legalizime në Elbasan
15/04 21:55
Top News – Shitja dhe blerja e votës/ Apeli i komisionerit shtetëror të zgjedhjeve
15/04 21:20
Top News – Ballkan, shkarravitje kufijsh! 3 pikat e bashkimit mes Shqipërisë e Kosovës
15/04 20:31
Top News – Udhëtimet jashtë shtetit/ Disa shtete, rregulla të reja për shqiptarët
15/04 20:26
Top News – Bashkimi mes Kosovës e Shqipërisë! Del dokumenti, e publikojnë mediat sllovene
15/04 20:25
Top Channel/Në provim nxënësit e klasave të pesta/ 30 mijë fëmijë do të testohen të gjithë më 21 maj
15/04 20:14
Top Channel/ Covid pengon votat për tre deputetë/ 10 ditë para zgjedhjeve, 27 mijë të infektuar
15/04 20:04
Top Channel/ “Spitalla lagje model” Kryebashkiakja: Projektet tona do transformojnë qytetin
15/04 19:52
Top Channel/ SPAK, hetim listës së votuesve të PS, mbledhja e të dhënave të 910 mijë personave
15/04 19:48
Top Channel/ 123 mijë USD fushata në Facebook, shpenzimet e mëdha të PS e PD
15/04 19:45
Top Channel/ Kim: S’mbështesim parti, paralajmërojmë këdo që mohon të drejtën e votës duke e blerë
15/04 19:43
Top Channel/ Basha në njësinë 11 në Tiranë: Brenda 2 viteve mbyllim procesin e legalizimit
15/04 19:20
Top News – Bie forca e virusit, pak infektime/ Rënie e ndjeshme e shifrave, vetëm 4 viktima
15/04 19:19
Top Channel/ Rama e Manastirliu në maternitetin e ri të Lezhës: Me standarte europiane
15/04 19:17
Top Channel/ “Rrapush Xhaferri i veshur si dhëndër”, Rama nga Lezha: Luli kukull që kurdiset
15/04 19:10
Top Channel/ Basha në Kombinat: Entuziazmi juaj, garanci për ndryshimin. Votoni numrin 9!
15/04 19:06