Top News – Nga kreu i KLP në Gjykatën Kushtetuese / Presidenti Begaj dekreton Genti Ibrahimin
07/12/2022 19:55

Pas vlerësimit të 3 kandidatëve për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, Presidenti Bajram Begaj ka emëruar gjyqtar të Gjykatës Kushtetuese, Gent Ibrahimin, që ka mbajtur postin e kreut të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Nga rezultati i pikëzimit, Gent Ibrahimi është vlerësuar me 88.38 pikë, Arta Vorpsi është vlerësuar me 88.22 pikë dhe Arta Marku është vlerësuar me 82.66 pikë. Ibrahimi e merr këtë detyrë për të plotësuar vakancën e krijuar pas mbarimit të mandatit të gjyqtarit, Përparim Kalo.

Top News – Dy prokurorët që mbrojtën Ahmetajn/ Si u korruptua ministri dhe u fshehën provat
08/02 22:58
Top News – E kaluara e panjohur e Arben Ahmetajt/ Karriera në PD e kërcënimi i zyrtares së BE
08/02 22:55
Top News – Dokumente ekskluzive/ Zbulohet vila luksoze që Ahmetaj përfitoi nga Zoto
08/02 22:27
Top News – Transaksionet e dyshimta/ A është Ahmetaj pas kompanisë së njohur!
08/02 22:25
Top News – Paratë e “Cosa Nostra”/ Dokumenti që ngre dyshime për ish zv.kryeministrin
08/02 22:23
Top News – Gërdeci, Mediu ‘përgënjeshtron’ SPAK/ Ish-Ministri ‘fajëson’ gjithë qeverinë Berisha
08/02 20:08
Top News- Socialistët nuk tolerojnë / Përjashtohen edhe 8 deputetë të PD
08/02 19:15
Top News – Gjyqi për Paplekajn/ Pyeten 9 dëshmitarë të ‘strukturës’ së PD
08/02 18:57
Top News – Tjetër valë non gratash / Pas Berishës, Britania e Madhe paralajmëron
08/02 18:25
Top News – ‘Gjyqtarë e prokurorë te Aktivisti’ / PD: Reforma u bë për partinë, jo për Shqipërinë
08/02 18:00
Top Channel/ KQZ lë jashtë PD/ Regjistrohen komisionerët e PS, PL dhe PSD
08/02 15:37
Top Channel/ Korrupsioni i Arben Ahmetajt/ Sonte investigimi i Inside Story!
08/02 15:20
Top Channel/ KQZ diskuton komisionarët, shqyrtohen listat e partive, por jo të PD
08/02 13:00
Top News – A u falsifikuan nënshkrimet! / Tre deputetë të PD jashtë vendit, kush firmosi!
07/02 17:53
Top News – ‘12 orë diskutime për McGonigal’ / PS pranon mocionin me debat, bie interpelanca
07/02 17:32
Top News – Tymnaja e SPAK: Po hetojmë Ahmetajn!…Por nuk është në asnjë akt hetimor
07/02 17:30
Top News – Berisha, tjetër protestë para së shtunës/ Caktohet vendi, thirrje qytetarëve të bashkohen
06/02 22:39
Top News – Hetimi i inceneratorëve, Braçe: U devijua për të shpëtuar Ahmetajn
06/02 19:48
Top News – Paratë e Ahmetajt? Hetimi i Alda Klosit merr një tjetër rrjedhë
06/02 17:55
Top News – Protestë në Surrel, të rinjtë e PD thirrje Ramës: Dorëhiqu!
06/02 17:54