Top News/ Nën akuzë për trafikim droge nga Italia/ Në pranga 38-vjeçari në Tiranë, pritet ekstradimi
24/06/2024 11:27

Një shtetas ëhstë arrestuar në Tiranë, pasi akuzohej nga autoritetet italiane se bënte pjesë në një organizatë kriminalë, për armëmbajtje pa leje si dhe trafikim narkotikësh. Gjatë operacionit, shërbimet e Policisë Rrugore kapën shtetasin me inicialet A. F. 38-vjeç, i cili u arrestua nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive si dhe kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Gjenovës në Itali, i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprat penale "Organizata kriminale", "Trafikimi i narkotikëve" dhe "Armëmbajtja pa leje", parashikuar nga legjislacioni italian. Policia njofton se vijojnë procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi në Itali.

Top News/ 45 mijë USD për ëndrrën amerikane. Skema, rrjet falsifikimi nga Malësia e Madhe në Meksikë
24/07 11:14
Top Channel/ Skifterët shqiptarë në Mykonos bënë kërdinë! Ja vendi ku fshihnin sendet e vjedhura
24/07 11:07
Top Channel/ Çadra falas për plazhet publike në Vlorë, Rama: Janë për të gjithë pushuesit
24/07 11:05
Top News/ Mjeku Edmond Gashi në GJKKO, gjykata vendos masat e sigurisë për 7 të akuzuarit
24/07 10:59
Top News/ Prangoset shqiptari në Mykonos/ Kreu 7 vjedhje me bandën e tij me vlerë 55 mijë euro
24/07 10:54
Top News/ Maratona e deputetëve për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, diskutime 3-ditore
24/07 10:49
Top News/ Përdhunohet 16-vjeçarja në Maliq/ E mitura shfrytëzohej edhe për prostitucion, 2 në pranga
24/07 10:43
Top News- Fishat e diabetit falas, Koçiu- Kemi shtuar edhe personat me aftësi të kufizuara
24/07 10:36
Top News/ Barnat me rimbursim, miratohet ligji që përfshin më shumë medikamente
24/07 10:31
Top News/ Rritet mortaliteti në Shkodër dhe Kukës/ Shënuan më shumë vdekje gjatë dekadës së fundit
24/07 10:22
Top News/ Çadra falas në jug të vendit, Rama publikon pamje nga plazhi publik në Vlorë
24/07 09:28
Top Channel/ “Vishu me antiplumb”, Berisha ‘paralajmëron’ Veliajn: Prej zverku do dalësh nga zyra
23/07 22:44
Top Channel/ Ligj të posaçëm për TIMS. Salianji: Policët shitën të dhënat tek grupet e krimit
23/07 22:31
Top Channel/ “Ça do, ça do?”, kundërshtuan dhe shtynë policinë, shoqërohen tre persona në Vlorë
23/07 22:21
Top News/ Zaptuan plazhet në Karaburun Policia heq shezlongët, aksioni pas largimit të turistëve
23/07 22:15
Top News/ Vula e PD, Basha bën rekurs: Vlerat e demokratëve jo pazar i hallexhinjve të SPAK
23/07 22:07
Top Channel/ PS-PD dakordësi për ndryshimin e kodit zgjedhor, draftet në komision të mërkurën
23/07 22:00
Top News/ Me shpejtësi të lartë në Thumanë-Kashar, radarët kapin shoferët rebelë
23/07 21:38
Top News/ Shiu fik zjarrin në Dropull, parandalohet rreziku rreth zonës
23/07 20:55
Top Channel/ Shpërblim për punën e gjatë, PS dhe PD bien dakord vetëm për ‘më shumë lekë’
23/07 20:50