Top News – Në terren edhe FNSH dhe trupat e Gardës/ Për samitin e Bashkimit Evropian dhe protestën
05/12/2022 18:08

Shqipëri Presidentët dhe kryeministrat e 27 vendeve të BE-së dhe nga ana tjetër protestën, që ka deklaruar se do zhvillojë opozita që drejton Sali Berisha. Prania e 27 figurave më të rëndësishme të Bashkimit Evropian dhe 6 nga vendet e Ballkanit Perëndimor, kërkon një nivel sigurie tepër të lartë, në mënyrë që të shmanget mundësia e çdo incidenti të mundshëm. Në Aeroportin e Rinasit do të fillojë dhe blindimi nga forcat e Policisë. Ashtu si në raste të tjera, Policia Rrugore do të jetë prezente për gjatë gjithë aksit rrugor Rinas, Kashar, autostradë, e deri në destinacionin final të liderëve. Përveç forcave të Policisë së Rendit dhe asaj Rrugore, pritet që të angazhohen gjithashtu forcat shqiponja, operacionalet, FNSH, snajperat, Garda e Republikës, emergjencat civile dhe sigurisht agjentët e fshehtë. Në fakt forcat e sigurisë shqiptare do të asistohen edhe nga forcat e sigurisë që do të sjellin me vete disa prej liderëve, të cilët në varësi të protokolleve të shteveve të caktuara, janë të detyruar të lëvizin së bashku me forcat që I ruajnë.

Top News – Sonila Qato në GJKKO / Ish-drejtorja e ARRSH pyetet për tenderin e Kardhiq-Delvinë
03/02 20:04
Top News – ‘Opozitë mjerane e pa ide’ / Rama u përgjigjet akuzave për ‘McGonigal’
03/02 20:03
Top Channel/ Auto Moto Park Albania/ Konkursi për projektin e pistës moto sportive me standardet FIA
03/02 19:58
Top Channel/ Diabetikët presin fishat falas, të sëmurët mbi 65 vjeç të zhgënjyer: Rimbursim në mars
03/02 19:42
Top News – Balonë spiune mbi SHBA/ Pekini e pranon, por mohon akuzat e Uashingtonit
03/02 19:21
Top News – ‘Spiunoi’ aksionet kundër prerjes së pyjeve në Gramsh, pezullohet polici
03/02 19:10
Top News – A do hapë BE dyert për Ukrainën!/ Liderët europianë në Kiev, mesazhi për Zelenskin
03/02 18:14
Top News- Deputeti përcolli kërcënimin e Kim te Berisha/ Kryedemokrati paralajmëron Ramën
03/02 17:44
Top News – NYT zbulon detaje, McGonigal komunikoi zyrtarisht me Ramën
03/02 17:41
Top News- PD nuk tërhiqet/ Kërkojnë sërish interpelancë me Ramën
03/02 17:40
Top News – Gjyqi për vulën / Hidhet shorti në apel, Alibeaj kërkon përshpejtim
03/02 17:38
Top News – Bordi ul sërish karburantet / Nafta e benzina bien, por rritet gazi
03/02 17:37
Top News – E goditën barbarisht me thikë në lokal/ Plagosja në ish-Bllok, arrestohet autori i dytë
03/02 17:35
Top News – Vuçiç kundër tankeve për Ukrainën/ ‘Ky është gabimi më i madh politik i Perëndimit’
03/02 17:32
Top News – Transportonte vinçin mbi kamion/ Shembi mbikalimin, shoqërohet shoferi
03/02 15:56
Top Channel/ Breshëri dëmtoi bujqësinë! Në Lushnjë, u dëmtuan serat, agrumet dhe ullinjtë
03/02 15:19
Top Channel/ Borë në kryeqytet? Temperaturat ulen ndjeshëm javën e ardhshme
03/02 15:16
Top Channel/ Apeli nis punën, janë ende 25 mijë gjyqe që nuk kanë një datë të përcaktuar
03/02 15:13
Top Channel/ Shkollat e reja në Tiranë, kryebashkiaku Veliaj inspekton punimet në Vaqarr
03/02 15:11
Top Channel/ Dy aksidente me motor, humbin jetën një 18-vjeçar në Tiranë dhe një 65-vjeçar në Durrës
03/02 15:09