Top News/ Ne e kuptojmë Ukrainën, liria do triumfojë! Osmani mesazh në dy vjetorin e pushtimit rus
24/02/2024 22:00

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se Kosova i qëndron përkrah Ukrainës në dyvjetorin e pushtimit të saj nga Rusia, duke nënvizuar se “ne e dimë se si është ta paguash çmimin më të lartë për liri”. “Ne e dimë çfarë është dhimbja për humbjen e fëmijëve të pafajshëm; për dhunën seksuale në luftë; për varret masive me eshtrat e më të dashurve tanë. Por, liria triumfoi dhe do të triumfojë përsëri. Rroftë Ukraina”, shkroi Osmani në rrjetin social X.

Top News/ Vrau ish-bashkëshorten, lihet në burg. Kosovë, autori-nuk më dërgoi foto të djalit
13/04 16:57
Top Channel/ Burg për vrasësin e ish-bashkëshortes në Ferizaj! Dëshmia: S’më linte të shihja djalin
13/04 15:09
Top Channel/ Vrau ish-bashkëshorten dhe plagosi vëllain e saj në Ferizaj
13/04 12:57
Top News/ Vritet gruaja në Ferizaj. Autor ish-bashkëshorti, ‘që nuk pranonte ndarjen’
12/04 19:55
Top Channel/Kosovë, vritet 21-vjeçarja/ Ish-bashkëshorti e ka qëlluar në ambientet e qendrës sociale
12/04 19:32
Top News/ ‘Po na shtyjnë drejt luftës’. Serbia kërcënon nëse Kosova anëtarësohet në KiE
12/04 19:11
Top News/ Luftoi për ISIS-in në Siri dhe Irak, Kosova merr të pandehur një person
12/04 18:19
Top News/ Macron në takimin me Ramën. ‘Kosova e Serbia të normalizojnë raportet’
12/04 18:18
Top Channel/ U vra me armë zjarri brenda institucionit, ja ku u ekzekutua nga ish-bashkëshorti
12/04 17:30
Top Channel/ Shpërthim në Prishtinë/ Dëmtohen gjashtë automjete, nuk ka dëme në njerëz
12/04 12:26
Top News/ Shpërthim me granatë dore/ Dëmtohen gjashtë makina në Prishtinë
12/04 12:08
Top Channel/ Shpërthim me granatë dore në Prishtinë, dëmtohen 6 makina
12/04 10:25
Top Channel/ OSBE mesazh serbëve nga Kosova, Borg bëri thirrje që të mos bojkotohen votimet
11/04 19:58
Top News/ Ukrainasit trajnohen në Kosovë, Grupi i parë i studentëve për heqjen e minave
11/04 19:48
Top News/Kosova me rritjen ekonomike më të lartë/Vetëvendosje interpreton raportin e Bankës Botërore
11/04 18:53
Top Channel/ Gjermania dërgon kamionë ushtarakë në Kosovë: Forcohen kapacitetet e FSK-së!
11/04 14:35
Top News/ Gjermania armatos Kosovën / Vijnë mjetet ushtarake, donacion 3 milionë eurosh
11/04 13:32
Top Channel/ “Tmerri” i Serbisë, OKB përgatit rezolutën e Srebrenicës- përfshihet Shqipëria!
10/04 12:38
Top Channel/ Kosovë, Fiter Bajrami: Gëzim pas sakrificës, Kurti kujton hoxhallarët e vrarë!
10/04 12:24
Top News/ Liderët kosovarë urojnë Bajramin / Thirrje për mirëkuptim, mirësi dhe bujari
10/04 12:04