Top News-Në Angli jo vetëm për ‘shtëpi bari’/Kapen 4 shqiptarë me një sasi të madhe kokaine
10/08/2022 21:21

Britania e Madhe është kthyer në shtëpinë e dytë të shqiptarëve, një pjesë e mirë e të cilëve zhvendosen në vendin ishullor për tu marrë me punë ilegale në mënyrë që të fitojnë para sa më të shpejtë dhe pa shumë lodhje. Numri i shqiptarëve të arrestuar në Angli rritet thuajse cdo ditë, ndërsa së fundmi 4 shtetas të tjerë u vunë në pranga, pasi akuzohen se janë anëtarë të një grupi kriminal që merren me pastrim parash dhe trafik të lëndëve narkotike. Shtypi britanik ka publikuar detaje nga operacioni policor, ku thuhet se gjatë arrestimit 4 shqiptarëve iu gjetën dhe iu sekuestruan 340 mijë paund cash dhe kokainë me vlerë 400 mijë paund. Të arrestuarit për këtë veprimtari kriminale janë Rustem Dauti 30 vjeç, Fisnik Kurtuca, 32 vjec Florian Meshi 22 vjeç dhe Azem Gashi 26 vjeç. Ky fundit akuzohet për trafik droge, pasi gjatë kontrollit në banesë iu gjetën 4 kg kokainë dhe rreth 100 mijë paund, para që dyshohet se kanë rrjedhur nga aktiviteti kriminal.

Top News-Një ‘Krime e dytë’ në sytë e Perëndimit/Presidenti Putin anekson 4 rajonet e Ukrainës
30/09 18:21
Top News-Shqiptarët, pengmarrësit e ministrit belg/Dyshimet e policisë dhe si u ra në gjurmët e tyre
30/09 18:09
Top Channel/ Gjermania “nuk heq dorë” nga Procesi i Berlinit, Sarrazin turne në Ballkan!
30/09 17:58
Top News- Maska që zbulon në ajër Covid 19/Kina prodhon ‘mburojën’ kundër virusit
30/09 17:46
Top Channel/Dalin monedhat me portretin e mbretit Karl: Nuk mban kurorë!
30/09 15:44
Top Channel/ Putin sot shpall aneksimin, SHBA: Kjo është vjedhje territoresh!
30/09 15:23
Top Channel/ ”Çmendet” inflacioni në Europë, më i larti që nga fillesat e euros!
30/09 15:21
Top News – Përse Barcelona është unike!/Qyteti më i mirë në botë për kulturën e historinë
30/09 15:18
Top News – TikTok fshin 113 milionë video!/Në rrjetin social, bum postimesh të dëmshme
30/09 15:13
Top News – Alarm bërthamor, NATO nën presion / SHBA ‘lojëra lufte’ masive para fjalimit të Putinit
30/09 15:12
Top Channel/ ”S`ka prova për Ferizajn”, Haga ndryshon aktakuzën për Thacin e të tjerët!
30/09 14:57
Top News – Reja e metanit mbulon Norvegjinë e Suedinë/Rrjedhja në Nord Stream nuk ndalet, ja pasojat
30/09 14:37
Top News – Peshkaqen në rrugët e përmbytura / Uragani shkatërron Floridën, qytetet nën ujë
30/09 14:33
Top News – Inflacioni në qiell në Eurozonë / Arrin në 10 për qind, më i larti që nga dalja e Euros
30/09 14:30
Top News – Raketa mbi karvanin me ndihma / Sulm rus në Zaporizhja, 23 viktima civile
30/09 14:29
Top News – Avionë rusë në kufi me Poloninë / NATO në alarm, ndërhyjnë Eurofighter-at italianë
30/09 14:19
Top News – Rusia po grabit tokat ukrainase / SHBA: Nuk do t’i njohim kurrë pretendimet e Putinit
30/09 14:02
Top Channel/Spanja vendos taksë plus mbi të pasurit: “Kohë krize, të paguajnë”!
30/09 14:00
TopNews-Brenda pak javësh del në qarkullim në Angli/Monedhat e reja me portretin e monarkut Charles
30/09 13:42
Top Channel/ Putin sot shpall aneksimin, SHBA: Kjo është vjedhje territoresh!
30/09 12:17