Top News – Ndryshohet Kushtetuta/ Rama-shqiptarët vendosin vetë
30/07/2020 15:01

Kushtetuta e Shqiperise u ndryshua sot ne senacen e kuvendit, me 106 vota pro. Për ndryshimet Kushtetuese, Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar hapjen e listave. Në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të pranverës së 2021, shqiptarët do ta zgjedhin vetë deputetin e tyre, pasi listat tashme jane te hapura. Kundër hapjes së listave votuan 10 deputetë; Artur Roshi, Adriatik Alimadhi, Gjetan Gjetani, Kujtim Gjuzi, Fatjona Dhimitri, Lefter Maliqi, Zef Shtjefni, Suzana Topi, Erjon Piciri dhe Elda Hoti. Ndërkohë që 6 deputete nuk ishin te pranishem ne seacen parlamentare, 3 prej tyre per arsye shëndetësore. ne senacen e kuvendit ku u miratuan ndryshimet kushtetuese, Kryeministri Edi Rama kishte një mesazh të qartë edhe për ndërkombëtarët.

Top News – Pandemia në Shqipëri/ Basha flet për mjekët dhe testimet
23/09 20:04
Zbulohen skenarët e opozitës për listat, aleatët: Të mos humbim kohë
23/09 19:51
Basha takon mjekët/ “Situata në prag të katastrofës. 6 muaj nga pandemia, deri tani dështim”
23/09 19:33
Top News – Konferenca e kryetarëve/ Kodi Zgjedhor, me 1 tetor në Kuvend
23/09 12:38
Listat e hapura në dilemë/ Do mblidhet Këshilli Politik për propozimet e Reformës në drejtësi
22/09 12:55
Listat e hapura, paralajmërimi i PS-së: PD-LSI të sjellë propozimin, ndryshe do veprojmë të vetëm
21/09 15:53
Top News – Veliaj lëviz 20 drejtues/ Tiranë, socialistët ndezin motorët
21/09 15:05
Top News – Listat e deputetëve/ Balla-modeli ynë, nuk është shpikje!
21/09 13:54
PS mbledh grupin parlamentar/ Diskutimi për Reformën Zgjedhore
21/09 12:52
Top News – Propozimet për listat/ Gjiknuri i përgjigjet Hajdarit
21/09 12:05
Top News – ‘Koha nuk pret më’/ Meta përkujton vizitën e Papës
21/09 11:44
Top News – ‘Kushtetuesja’ brenda ‘20/ Kërkesa e ambasadores Yuri Kim
18/09 16:47
Dështon mbledhja e këshillit politik mes socialistëve dhe opozitës, rikthyer edhe tonet e ashpra
18/09 15:25
Meta kërcënon mazhorancën/ Presidenti: Po më shkarkuan, shpërndaj Parlamentin
18/09 15:05
Top News – Këshilli, ikin PD-LSI/ Ngërçi, koalicionet e listat 100%
18/09 14:59
Top News – Ndryshimet kushtetuese/ Presidenti kërcënon maxhorancën
18/09 14:43
Meta rikthen gjuhën e ashpër/ Presidenti: Ta provojnë të më shkarkojnë
18/09 12:58
Top News – Cakaj në Maqedoni/ Takim me krerët politikë shqiptarë
18/09 12:03
Top News – Reforma Zgjedhore/ Basha takim me ambasadorin gjerman
18/09 11:45
Për reformën nuk ka konsensus/ Të premten PS-PD-LSI duhet të ulen sërish
17/09 15:26