Top News – Ndalimet e gabuara/ Gjobiten 120 mjete në ‘Myslym Shyri’
23/10/2020 12:50

Pushimi i gabuar i mjeteve rrugën “Myslym Shyri”, është ndëshkuar me gjoba nga ana e polcisë rrugore. gjatë një monitorimi pre 12 orësh që është bërë këtë rrugë, policia bën të ditur se janë ndëshkuar 120 automjete të pushuara në kundërshtim me Kodin Rrugor, në rrugën "Myslym Shyri", e cila shërben si një arterie kryesore për lidhjen e unazës së mesme me unazën e vogël dhe qendrën e kryeqytetit. sipas policisë në rrugën “Myslym Shyri”, një nga akset më të rëndësishme për njësitë tregtare në kryeqytet, për bizneset dhe banorët mbetet shqetësim i përditshëm parkimi i mjeteve në korsinë e lëvizjes, duke krijuar pengesa serioze në qarkullimin e mjeteve dhe duke u bërë rrezik për aksidente rrugore, për shkak të manovrave që përdoruesit e rrugës kryejnë nga njëra korsi në tjetrën. policia bën të ditur se për shkak të punimeve që kryehen në disa rruge të kryeqytetit, që kanë sjelle vështirësi në lëvizje, janë evidentuar dhe po montorohen akset më problemetike, ku parkimet dhe pushimet e gabuara janë shqetesim kryesor, e ku sunohet disiplinimi dhe ndërgjegjësimin e drejtuesve të mjeteve mbi rrezikun dhe problematikën që ata shkaktojnë, me sjelljen e tyre në kundërshtim me Kodin Rrugor. Policia e Shtetit u ka bërë thirrje qytetarëve dhe përdoruesive të rrugës të ndihmojnë në rritjen e parametrave të sigurisë, duke kontribuar të gjithë për ndërtimin e një ambienti më të sigurt.

Top News – Tiranë, tre në pranga/ Trafikonin klandestinë drejt BE
27/11 11:07
Top News – Ruçi, dhuna ndaj grave/ ‘Sistemi i drejtësisë, jo efektiv’
27/11 11:07
Top News – Vret shokun nga pakujdesia/ Bulqizë, po gjuanin me armë gjahu
27/11 10:57
Pamjet nga kamera e sigurisë/ Makina e policit në flakë, policia e Vlorës mbërrin në vendngjarje
27/11 10:57
Vlorë/ Shkrumbohet makina e punonjësit të paraburgimit
27/11 08:41
Top News – Kush i ka në shënjestër! Të ‘fortët’ me dedektivë privatë
26/11 22:35
Top News – Universiteti bujqësor/ Nis puna për konviktet e reja
26/11 21:37
Caktohen klasat e mësimit online/ Ministrja e arsimit tregon se si do zhvillohet mësimi
26/11 19:54
Në shtëpi të re pas tërmetit/ Historia e familjes Qordja nga Farka e Tiranës
26/11 19:51
1000 banesa deri në dhjetor/ 34 miliardë lekë janë dhënë deri më tani për rindërtimin
26/11 19:35
Top News – Bien ne kurth policor/ 22 të kërkuar, 30 vjet të fshehur
26/11 19:15
Top News – Udhëzimi me numër 44/ Ministria heq dorë, fiton biznesi
26/11 17:58
Nis puna për konviktet e reja të studentëve të UBT, Veliaj: Kushte komode për 2200 studentë
26/11 17:55
Top News – Një muaj në përgjim…! 4 kg heroinë, si u zbulua trafiku
26/11 17:42
Top News – Covid, shifrat në 24 orë/ 656 raste të reja dhe 10 viktima
26/11 17:24
Top News – 659 gjoba për maskat/ 11 ndëshkohen se dolën pas 22.00
26/11 17:23
Ndërron jetë një 52-vjeçare, dyshohet se u vetëhodh nga kati dytë i banesës
26/11 17:21
Vora, një nga vendet më të prekura, një vit pas tërmetit të 26 nëntorit
26/11 17:20
Top News – Mësimi i alternuar/ Ministrja kushi shpjegon vendimin
26/11 16:36
Top News – Meta-1 vit pas tërmetit/ Më shumë mbeshtetje për të prekurit
26/11 16:35