Top News – Moti me reshje shiu/ Bllokohen disa akse rrugore
23/09/2020 12:16

Shirat e parë për sezonin e vjeshtës kanë sjellë përmbytje të rrugëve në disa qytete të Shqipërisë. Demtime te shumta ka sjelle ne zonen e Konispolit, ku një breshëri e pazakontë ka rënë në Konispol, i cili ka dëmtuar pemët frutore në këtë zonë. Gjithastu reshnje te dendura shiu jane raportuar edhe ne qytetin e Lezhës, ku si pasoje janë krijuar probleme në bllokun e banimit nga "11Janari" deri në lagjen "Besëlidhja". Uji ne rruge ka veshtiresuar qarkullimin e makinave po ashtu edhe te kembesoreve. Mengjesi i se merkures, ka nisur me reshje shiu me intensitet të lartë edhe ne qytetin e Durresit, duke shkaktuar probleme në rrugët e qytetit të Durrësit. Si pasojë e reshjeve janë krijuar radhë të gjata automjetesh në rrugë, në pikun e lëvizjes në mëngjes, ku me nisjen e mesimit ne shkolla trafiku eshte edhe me i renduar.

Top News – ‘Po shtohet numri i pacienteve’/ Spitalet në alarm
29/10 11:34
Top News – Letra e ndërkombëtareve/ Meta-ka ende kohë për reflektim
29/10 11:29
Top News – Apeli i specialistit të ISHP, dasho/ Na pret një muaj ‘ferri’
29/10 11:27
Top News- Kundërshtoi policinë/ Lezhë, gjykata liron avokatin
29/10 11:25
Top News – Në pranga 4 persona/ Vlorë, dhunuan 56 vjeçarin
29/10 11:16
“Zbatoni rregullat”/ Mjekja e “Shefqet Ndroqit”: Numri i pacientëve po rritet çdo ditë, kërkojmë…
29/10 11:01
Rudina Hajdari në Ballsh tek naftëtarët: Do shkoj në parlament të ngre problemin tuaj!
29/10 10:57
Mëngjes vjeshte në Vlorë, shijoni zhurmën e valëve të detit
29/10 10:21
Top News – 2 minatore dhe inxhinieri/ U gjetën në miniere të pajetë
29/10 10:19
Top News – Balluku me Covid-19/ Ministrja ka simptoma të lehta
29/10 10:15
Top News – Udhëzim i ri i MSH/ Për mjekimin e të sëmurve me covid
28/10 22:45
Top News – ‘Mos miratoni kodin’/ Tetë deputetë të PE letër Ramës
28/10 22:42
Top News – ‘Lëvizja për ndryshimin’/ Topalli shpall partinë e re politike
28/10 22:21
Top News – Karta e studentit/ Nis shpërndarja në çdo fakultet
28/10 22:20
“Je Fitues i 700 mijë dollarëve”/ Skema e re e mashtrimit përmes mesazhit që ju vjen në Whatsapp
28/10 19:59
Gara për BKH, reagon SPAK/ “Kriteret e përzgjedhjes së kandidatëve si të FBI në SHBA”
28/10 19:57
Forumi kundër antisemitizmit/Pompeo: Shqipëri duhet të jetë e nderuar për mbështetjen ndaj hebrenjve
28/10 19:55
Rekordi i “Për’puthen”/ 51 milionë klikime për 38 episode, ka kaluar gjithë parashikimet
28/10 19:47
Gjoba për maskat/ Justifikimet që qytetarët në shkelje japin para policëve
28/10 19:45
Jozefina Topalli/ Ish nënkryetarja e PD shpall lëvizjen politike, sulmon Bashën, Metën dhe Ramën
28/10 19:43