Top News – Mjekja shqiptare ne Gjermani/ Humb jetën tragjikisht në moshë fare të re
18/01/2021 11:09

Është përhapur me shpejtësi lajmi i rëndë I vdekjes së një mjekeje shqiptare në Gjermani, e cila është ndarë nga jeta në moshë fare të re duke I shkaktuar dhimbje të madhe të afërmve e miqve, por edhe kolegëve që e kanë vlerësuar lart kontributin e saj. Njoftimin e shuarjes së Eni Dokos e dha vetë kryetarja e Federatës së mjekëve në Europë, Aurora Dollenberg. ““Doktoresha Eni Doko, një mjeke specialiste dhe njeri i mrekullueshëm është larguar nga jeta, duke i lënë familjes një humbje të pamasë dhe ne si kolege dhe miq të saj, duke na privuar nga privilegji që ta kishim pranë në vitet që vijnë. Doktoreshë Eni me të qeshurën, bukurinë dhe dritën tënde do mbetesh përhera në zemrat tona”, ka shkruar Dollenberg në profilin e saj në Facebook. Miq të mjekes shkruajnë se ajo ka humbur jetën aksidentalisht, por nuk japin detaje të mëtejshme. Doko I kishte përfunduar studimet në Universitetin e Mjekësisë Tiranë, e pasi kishte punuar Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza’, u transferua në Gjermani. Po përmes Facebookut, shoqata e Mjekëve Shqiptarë në Gjermani dhe Kryetarët e Dëgeve u shprehën të gatshëm t`I ofrojnë familjes së mjekes ndihmën e tyre në këtë moment të vështirë.

Masa te reja në Greqi/ 18 zona të rrezikshmërisë së lartë në të gjithë vendin nga Covid-19
04/03 01:54
Top News – Kërkon falje, por nuk dorëhiqet/ Guvernatori i Nju Jorkut u akuzua për ngacmime seksuale
04/03 00:49
Top News – Koreja e Jugut nis hetimet/ Dy persona vdiqën pas vaksinimit me AstraZeneca
04/03 00:46
Top News – Sulm terrorist në Suedi/ Tetë persona të plagosur, disa në gjendje të rëndë
03/03 22:52
Top News – Polemika në Spanjë/ Princeshat takojnë ish mbretin, vaksinohen në Abu Dabi
03/03 22:48
Top News – Afrikë e Jugut dhe Kinë/ Goditet rrjeti, konfiskohen vaksina të fallsifikuara
03/03 22:41
Top News – Islanda bëhet gati/ Për një shpërthim të mundshëm vullkanik
03/03 22:40
Top News – Iku prej tërmetit, burg në Londër/ Shqiptari i drogës shokon hetuesit britanikë
03/03 22:35
Top News – Autoritetet greke/ Ngrenë tenda për banorët pas tërmetit
03/03 22:33
Top News – Përgjaket protesta në Mianmar/ Ushtria vret 38 persona, mes tyre 4 fëmijë
03/03 22:04
Breshkat gjigande lëshohen në liri në Galapagos, mes përpjekjeve të rekuperimit ekologjik
03/03 22:01
Baza ajrore amerikane Al-Asad në Irak goditet me raketa nga militantët – Pa koment
03/03 22:00
Tërmeti i fortë dëmton dhjetra ndërtesa në Greqinë qendrore – Pa koment
03/03 22:00
Kina dërgon 200,000 doza të vaksinës Sinopharm në Guine – Pa koment
03/03 21:59
Drejtori artistik i Courrèges, prezanton koleksionin e Javës së Modës në Paris – Pa koment
03/03 21:58
Panik mes rezidentëve në rrugë pas tërmetit të fuqishëm në Greqinë qendrore – Pa koment
03/03 21:57
Kampi sirian për të afërmit e ISIS regjistroi 31 vrasje këtë vit – Pa koment
03/03 21:56
Senegali merr dozat e para të vaksinave Covid-19 nga skema Perëndimore Covax – Pa koment
03/03 21:56
Top News – Greqia në karantinë, masat e reja/ Asnjë lëvizje në distancën prej 2 kilometrash
03/03 21:21
Top News – Gëzim pas vaksinimit/ Kanadezi ‘feston’ duke kërcyer mbi liqenin e ngrirë – Pa koment
03/03 21:00