Top News-Misteri i vdekjes së 4 turistëve ruse / Zbardhen detaje të reja nga grupi hetimor
17/10/2021 19:18

Detaje të reja janë zbardhur nga vdekja e mistershme e 4 tursitëve rus në një hotel në Qerret të Kavajës. Edhe pse fillimisht u raportua se 4 turistë u gjendën të asfiksur në një ambient saune, në fakt trupat e tyre janë gjetur në ambientet e brendshme të një pishine dimërore, pranë saunës. Punonjësit e hotelit kanë deklaruar se turistët kishin kërkuar që ambientet e SPA-së përfshirë dhe pishinën e brendshme të ishin gati që pasi të ktheheshin nga vizita e tyre në Ohër të mund të relaksoheshin aty. Sipas punonjësve, ata e kanë pastruar me klor pishinën, mirëpo mbetet I dyshimtë fakti që asfiksia e tyre të ketë ardhur nga përqindja e klorit në ujë. Nga ana tjetër, grupi hetimorë ngren dyshime në lidhje me vdekjen e tyre. Ata gjithashtu mendojnë edhe për një vrasje të mundshe pa gjurmë. Pasi sipas hetimeve të kryera, në trupin e tyre nuk ka shenj dhune. Ndërkohë në fillim të javës pritet që të dalin rezultatet e autopsisë të cilat do të hedhin më shumë dritë mbi shkakun e vdekjes. Familja ruse, prindërit dhe vajza, si dhe i fejuari i saj u gjetën pa jetë natën e së premtes në pishinën dimërore të një hoteli në Qerret të Kavajës.

Top Channel/ ‘Lokal droge’ në Gramsh, arrestohet pronari dhe tre klientë
03/12 11:40
Top News-Manovrimet e rrezikshme në rrugë/ Apel për kujdes, shkak dhe moti i keq në vend
03/12 11:38
Top News-Urdhër i prerë, asnjë anije në det!/ Moti i keq në Vlorë, probleme dhe me tragetin
03/12 11:27
Top News- Korrupsion në qelitë e burgut/Dënohet ish-drejtori i 313 dhe shefi i logjistikës
03/12 11:18
Top News- Abuzim seksual me 12 vjeçaren/Mat, autori edhe e kërcënoi që të mos fliste
03/12 11:09
Top News- Shtëpia e kthyer në depo armësh/Zbulohet tritol, armë, drogë e deri kundragaz
03/12 10:31
Top News-Elbasan, dy inspektorë në pranga/Lejuan ndërtimin e një godine 5 mijë metra katror
03/12 10:28
Top Channel/ Burrë e grua me ‘shtëpi bari’, sekuestrohet mbi 100 kilogram kanabis në Shkodër
03/12 10:11
Top News-Shtëpi bari në Shkodër, arrestohet zonja e shtëpisë. Policia shpall në kërkim bashkëshortin
03/12 10:05
Top Channel/ Sekuestrohen 6.3 kg kanabis, granata dhe eksploziv. Arrestohet 66-vjeçari
03/12 10:00
Top News-Qeni zbulon shqiptarin trafikant/19 pako kokainë me vlerë 1.5 milionë euro
02/12 23:22
Top News-‘Zonja e drogës’ kapet në Itali/ Vajza nga Shqipëria, lidhje me politikën
02/12 21:14
Top News-Dasmë në shtëpinë e Big Brother Vip/Kush është çifti? Për ta këndoi Irini Qirjako
02/12 20:30
Top News – Hakmarrja e Kosovës pas vendimit serb/ Beogradi u ndaloi hyrjen 4 ministrave shqiptarë
02/12 20:06
Top Channel/ Erozioni shkatërron tokat/ Shkodër, lumi Drin merr para edhe tokat bujqësore
02/12 19:47
Top Channel/ Urdhri i ministres së Arsimit: Mësuesit e dënuar, jo më në shkolla!
02/12 19:46
Top Channel/ Përse burrat rrahin gratë? Gjyqtarja tregon arsyet e dhunës në familje
02/12 19:45
Top Channel/ Të dyshuarit për vrasjen në polici/ Shkak për atentatin ndaj Pashk Ujkës një borxh
02/12 19:43
Top Channel/ Ligjshmëria e zgjedhjeve të 30 qershorit/ Kushtetuesja foli, radha e Metës
02/12 19:41
Top News-Bien viktimat në 24 orët e fundit/Ja sa testime dhe infektime pati në të gjithë vendin
02/12 19:38