Top News – Ministri i Shëndetësisë së Kosovës: Shqiptarët që hyjnë në Kosovë nuk do u kërkohet testi
29/07/2020 15:28

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi. Zemaj ka thënë se ambasadorit Minxhozi i ka konfirmuar se qytetarët e Shqipërisë dhe ata nga Lugina e Preshevës, nuk kanë nevojë për test për COVID-19, për të hyrë në territorin e Kosovës. Postimi i plotë: Sapo u takova me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë z.Qemal Minxhozi, të cilit i konfirmova se qytetarëve e Republikës së Shqipërisë që hyjnë në territorin e Republikës së Kosovës, nuk i kërkohet testi për COVID-19. Vendimi i Qeverisë së Kosovës është i bazuar në parim të reciprocitetit, si rrjedhojë nuk kërkohen testime nga qytetarët e Kosovës dhe Shqipërisë dhe as nga bashkëqytetarët tanë nga Lugina e Preshevës.

Kosovë/ Qytetarët përplasen me policët e EULEX-it
25/09 15:47
Top News – Arrestohet kryetari i OVL-UÇK-së Hysni Gucati
25/09 14:38
Momenti i arrestimit të Gucatit, kryetarit të veteranëve të UÇK-së
25/09 14:21
Top News – Hoti mbështet propozimin e Grenell/ Ujmani të quhet liqeni Trump!
25/09 01:54
Top News – Del aktakuza e Hagës/ Arrestimi i parë në Kosovë
25/09 01:51
Hoti për Top Channel/ Asociacioni pjesë e ujdisë finale – Video e plotë
24/09 20:46
Hoti: Në 2 tetor, marrëveshje për hekurudhën Serbi-Kosovë që lidhet me Durrësin
24/09 19:39
Top News – Prokuroria Speciale/ Arrestimi i parë në Kosovë
24/09 17:23
Dhomat e tregtisë të Kosovës dhe Serbisë flasin për investime
23/09 19:46
Top News – Bilanci në Kosovë/ Një viktimë dhe 62 raste të reja
23/09 17:10
Takim në Beograd për ekonominë/ Dhomat e tregtisë të Kosovës dhe Serbisë flasin për investime
23/09 12:12
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ Asnjë viktimë 24 orët e fundit
22/09 16:51
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ 2 viktima dhe 79 raste të reja
21/09 17:03
Grenell viziton sot Kosovën/ I dërguari i presidentit Trump do vizitojë edhe Beogradin
21/09 16:18
Top News – Grenell në Kosovë/ Pjesë e delegacionit amerikan
21/09 13:01
Grenell viziton sot Kosovën/ I dërguari i presidentit Trump do vizitojë edhe Beogradin
21/09 12:49
“Synojmë shmangien e valës së dytë të Covid-19”. Interviste me Ministrin e Shëndetësisë së Kosovës
20/09 18:18
Top News – Kosova, masat anti-covid/ Thyejnë pjata para kryeministrisë
20/09 15:52
Kosova ka siguruar vaksinën/ Ministri Zemaj: Synojmë shmangien e valës së dytë të Covid-19
20/09 15:34
Top News – Thaçi me Erdogan/ Fuqizim partneritetit strategjik
20/09 15:20