Top News – Mësimi i alternuar/ Ministrja kushi shpjegon vendimin
26/11/2020 16:36

Nje ditë pas publikimit të vendimit të Komitetit Teknik të Ekspertëve për zhvillimin e mësimit të alternuar, një pjesë në shkollë, dhe një pjesë online, ministrja e Arsimit Rinisë dhe sporteve Evis Kushi ka shpjeguar detaje të udhëzimit. Ministrja Kushi tha se vendimi në fjalë nuk ka afat dhe do të procedihet në varësi të situatës. Sipas saj jo të gjitha klasat do të zhvillojnë mësimin e alternuar

Shtëpitë e reja në Manzë / Kryeministri ndoqi punimet edhe në lagjen e re të Fushë Krujës
25/01 20:23
Teatri i operas nis sezonin/ Premiera me shfaqjen “artistët e së ardhmes”
25/01 20:22
Refugjati mbytet në përrua/ Devoll, u nda nga grupi se ishte sëmurë, banorët e gjejnë të pajetë
25/01 20:22
Erdhën 3.8 milionë turistë më pak/ Për 2021 po rikthehen prenotimet nga polakët, cekët e nordikët
25/01 20:05
Top News – Gruaja nxjerr foton e shqiptarit/ Zbulohet dëshmia kyçe dhe provat e krimit
25/01 19:31
Top News – Gangsterët shqiptarë në burgje/ Në Angli, 12 shqiptarë dënohen çdo muaj
25/01 19:31
Top News – Koronavirusi, 9 viktima në 24 orë/ Covid, më pak testime dhe më pak infektime
25/01 19:30
Top News – SHBA, Dhoma e Përfaqësuesve/ Dorëzon në senat akuzën kundër Trump
25/01 19:30
Pamjet/ Atentat shqiptarit në Greqi, qëllohet me 5 plumba brenda në makinë
25/01 19:12
Top News – Ekstradimet, fshihen bosët e krimit/ Preferojnë shqipërinë, jo burgun në Evropë
25/01 18:15
Top News – Kushtetuesja nis betejën me të gjithë/ Seanca e parë për ndryshimet në Kodin Penal
25/01 18:15
Top News – Trafiku, rikthehen skafet e gomonet/ Vlorë, infiltrohen pesë agjentë të policisë
25/01 18:02
Top News – 9 vjet e kërkonin për ta hequr qafe/ Viktima me dy emra që u vra për pazare droge
25/01 18:01
Top News – Të ndalet gjuha e urrejtjes/ Rekomandimet në prag të fushatës zgjedhore
25/01 17:05
Top News – Rindërtimi në Manëz e Fushë Krujë/ Kryeministri rama inspekton ecurinë e punimeve
25/01 17:05
Top News – Punësimi në burgje/ Ministria e drejtësisë nënshkruan marrëveshjen
25/01 17:05
Top News – Studimi përpiqet të shpjegojë/ Pse në një çift, preket njëri nga partnerët me covid!
25/01 16:56
Top News – Ish-ministri grek që u burgos në Shqipëri/ U arratis nga Greqia, Enver Hoxha nuk e besoi
25/01 16:55
Top News – Trajneri i vojejbollit të Tiranës/ Gorenca, vlerësohet me medaljen e mirënjohjes
25/01 16:55
LSI prezanton taksat e reja/ Taksë të sheshtë dhe taksë të së ardhmes 1% për 200 bizneset e mëdha
25/01 16:21