Top News – ‘Medalje e artë’ për ekselentët / Rama-mirënjohje për forcën e shembullit tuaj
23/04/2021 15:27

Kryeministri Edi Rama ka pritur në ambjentet e kryeministrisë nxënësit që kanë përfundur studimet e arsimit të mesëm me reultate të shkëlqyera. Në kryeministri u zhvillua ceremonia e dhënies së “Medaljes së Artë” për gjimnazistët ekseletë, ku e pranishme ishte edhe ministrja e arsimit, Evis Kushi. Gjatë fjalës së tij Rama u bëri thirrje të rinjve të këmbëngulin drejt suksesit. “Sot para jush kam nderin që t’i drejtohem pjesës më të mirë dhe më të bukur të shoqërisë sonë, vajzave dhe djemve që nuk i vënë kufijtë imagjinatës së tyre dhe nuk kapen pas 100 e më shumë justifikimeve të mundshme, por bëjnë sukses. Ëndrra që shikoni më sy hapur është aty për ju dhe nuk vjen rastësisht. Ajo ju thotë që ju jeni bërë për ta realizuar, por ju takon juve, i takon njeriut sepse ndryshe do t’ja dilnim të gjithë. Shumë mirënjohje për forcën e shembullit tuaj. Arsyeja përse doja ta ndaj me ju këtë moment është që të gjithë ata që na ndjekin të marrin shembull.”

Top News – Axhenda dhe letra e dytë e Metës!/ ‘Pse nuk mund të përballem me ligjvënësit’
06/05 14:31
Top News – Opozita ‘voton’ shkarkimin e Metës/ Dy deputetë ‘pro’ hetimit të presidentit
06/05 14:23
Top Channel/ Shkarkimi i Metës, nis puna në Kuvend. Kërkesa kalon në Komisionin e Ligjeve
05/05 15:20
Top Channel/ PD bën padi në SPAK, akuza se në Pukë u blenë votat nga PSD dhe kandidati i PS
05/05 15:13
Top Channel/“Do ta mërzis Ramën në Parlament”, Gjekmarkaj: Duhen protesta brenda dhe jashtë Kuvendit
05/05 15:11
Top Channel/ “Pa parlament të plotë s’ka BE”, Komisioneri Oliver Varhelyi mesazh në Tiranë
05/05 15:06
Top Channel/ Shkarkimi i Presidentit. PS nuk humbet kohë, Manja: Mbledhja nesër
05/05 14:02
Top News – ‘Non paper’, nuk është e vërtetë!/ Ndryshimi i kufijve, flet komisioneri Varhelyi
05/05 13:54
Top News – Qëndrimi i BE për zgjedhjet/ Varhelyi dhe Rama, mesazhe për Bashën
05/05 13:53
Top Channel/ Nisma për shkarkimin e Metës/ Kërkesa e PS diskutohet në Kuvend
05/05 13:02
Top Channel/ Kryetari i Bashkisë së Tiranës, homazhe në nder të Dëshmorëve të Atdheut
05/05 12:48
Top Channel/Të ndarë edhe për dëshmorët, ceremonia për ‘5 Majin’ në varrezat e dëshmorëve të atdheut
05/05 12:15
Top Channel/Varhelyi flet për “Non-Papers”: Lajme të pavërteta!Rama: Vizioni im, “Shengeni Rajonal”
05/05 11:50
Top Channel/Varhelyi: Pa parlament të plotë nuk ecni drejt BE! Rama: PD është e mirëpritur kurdoherë
05/05 11:37
Top Channel/ Duhet pasaportë vaksinimi për turistët që vijnë në Shqipëri? Ja si përgjigjet Rama
05/05 11:33
Top Channel/ Meta: Sot është dita e atyre që dhanë jetën për liri
05/05 11:32
Top Channel/ Momenti kur avioni ndalon fjalën e komisionerit Varhelyi. Rama nuk mban të qeshurën
05/05 11:31
Top Channel/ Presidenti Meta nderon sakrificat sublime të Dëshmorëve të Atdheut
05/05 11:28
Top Channel/ ‘5 Maji’, Basha homazhe në varrezat e “Dëshmorëve të Atdheut”
05/05 11:14
Top Channel/Varhelyi: Pa parlament të plotë nuk ecni drejt BE! Rama: PD është e mirëpritur kurdoherë
05/05 11:12