Top News/ Mbledhja e dytë e antikorrupsionit / Opozita e bojkoton sërish, socialistët vijojnë punën
21/06/2024 14:19

Në mbledhjen e dytë të komisionit të posaçëm antikorrupsion, karriget e përfaqësuesve të opozitës mbetën sërish bosh, gjë që nuk pengoi vijimin e punimeve të këtij komisioni. Kryetari Fatmir Xhafaj kërkoi reflektim nga ana e kolegëve të opozitës, për të qënë pjesë e këtij procesi reformues. Xhafaj: Ne mbetemi të keqardhur që ende opozita nuk po bëhet pjesë e aktivitetit normal të Komisionit. Kuvendi ka miratuar ngritjen e këtij Komisioni të Posaçëm Parlamentar dhe gjithashtu ka miratuar përbërjen e këtij komisioni duke përcaktuar anëtarët që do të jenë nga mazhoranca dhe opozita. Do të duhej që kolegët e nderuar të opozitës të merrnin pjesë sipas detyrimit të Kuvendit dhe si një nevojë e domosdoshme, jetike, për të qenë pjesë e një procesi të tillë reformues. Shpresoj shumë në reflektimin e tyre dhe besoj që hap pas hapi, duke ecur para me procesin përgatitor, do të kuptojnë kushtetueshmërinë, qëllimin e këtij procesi, rëndësinë që ka ky proces për integrimin e vendit dhe të ardhmen e vendit.”

Top News/ ‘Daily Mail’ promovon turizmin/ 300 ditë diell në plazhet e kristalta të Shqipërisë
23/07 11:23
Top News/ ‘Nuk flasin në emrin tonë’. Si e denoncoi Ambasada e SHBA skemën e mashtrimit
23/07 11:08
Top News/ Një 20-vjeçar nga Devolli mashtroi Ministrinë e Arsimit me projektet në emër të SHBA
23/07 11:03
Top News/ Festa në prag tragjedie/ Tre të plagosur, autori qëlloi aksidentalisht me armë
23/07 09:58
Top News/ 878 mijë mjete në qarkullim/ Shqiptarët drejtohen tek makinat elektrike
23/07 09:49
Top Channel/ Kundër betonizimit. Shkodranët protestë për ndërtimin e një kulle afër zonës muzeale
22/07 23:26
Top Channel/ Dhuna në këshillin bashkiak, policia e merr në pyetje, Blushi: Valteri më provokoi!
22/07 23:11
Top Channel/ Përfshihet nga flakët banesa në Lazarat, forca zjarrfikëse në vendngjarje
22/07 22:52
Top News/ Banesa përfshihet nga flakët, dëme të shumta materiale
22/07 22:51
Top Channel/ Dhuna në këshill, shpërthen Meta: Këta monstra, SPAK torollaku është një vegël
22/07 22:12
Top Channel/ 17-vjeçari rrëmbehet e ngacmohet seksualisht, autorët e nxjerrin live në TikTok
22/07 21:46
Top Channel/ Dhuna në Këshillin Bashkiak, Tedi Blushi pasi u mor në pyetje: U provokova…
22/07 21:41
Top Channel/ Deputeti i PS del kundër policisë: Jo çdo gjë zgjidhet përmes gjobave
22/07 20:58
Top News/ GJKKO i kthen mjetin luksoz partneres së Laert Haxhiut, zbulohet se…
22/07 20:15
Top Channel/ Balluku inspekton bypass-in e Vlorës: Asnjë tolerancë zaptuesve
22/07 19:39
Top Channel/ Vjen Alexander Kasanof, ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Ballkanin Perëndimor
22/07 19:36
Top Channel/ SPAK nis pyetjet për “21 Janarin”, thirren për të dëshmuar të afërmit e Aleks Nikës
22/07 19:32
Top Channel/ Balluku në bypass-in e Vlorës: Asnjë tolerancë për abuzuesit e hapësirave publike
22/07 19:11
Top Channel/ Kush është Klea Gjata, pjesë e grupit të Laert Haxhiut, që GJKKO i ktheu sot BMW-në
22/07 19:09
Top News/ Fluks udhëtarësh në Portin e Durrësit/ Futen në Shqipëri 14 mijë pasagjerë gjatë fundjavës
22/07 17:29