Top News – ‘Mashtrimi më i madh’/ Hajdari akuza Ps për listat e hapura
24/09/2020 12:25

Deputetja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari ka reaguar ashpër në parlament lidhur me propozimin më të fundit të maxhorancës socialiste për çështjen e listave te hapura. hajdari e ka konsideruar mshtrimin më të madh të bërë ne 30 vie deklaratën e kryeminisruir Edi Rama se listat do të hapen 100 përqind. Ndërkohë sipas saj propozimi më i fundit i PS i lë fuqi të plotë kryetarit për të përcaktuar ai se kush do të shkojë në parlament, pavarësisht sa vota ka marrë nga qytetarët.

Top News – Debat Gjoni-Lleshaj/ Ndryshimi në ligjin e gjendjes civile
22/10 16:20
Të zgjedhurit e PD-së pro incerenatorëve/ Ish-kryebashkiakët shpreheshin ndryshe nga drejtuesit e PD
22/10 15:39
Top News – Çështja e detit në Hagë/ Basha-faza paraprake jo nga qeveria
22/10 15:09
KED shkeli Kushtetutën/ Lejoi një notere në garën për Gjykatën Kushtetuese
22/10 15:08
Top News – Pandemia e Covid 19/ NATO dhuron edhe 60 respiratorë
22/10 12:55
Debate në parlament për burgjet/Ministria Gjonaj:janë ndëshkuar 110 të dënuar që kanë thyer sigurinë
22/10 12:42
Rama: Na pret një dimër i vështirë,60 respiratorë do të jenë në vijën e zjarrit për të mbrojtur jetë
22/10 12:16
Top News – Mori gjobë nga policia/ Gjuzi refuzon mbajtjen e maskës
22/10 11:47
Top News – Regjimi Bis dhe burgjet/ Ministrja, interpelance në Kuvend
22/10 11:45
“Militantja” e LSI në Kushtetuese/ Sonila Bejtja, qëndrime politike pro Metës, kundër Ramës
21/10 19:45
Top News – Paloka i kthen përgjigje Ramës/ ‘PS organizate kriminale’
21/10 18:35
Rama tregon projektet e reja/ Tre aeroporte dhe porte turistike në Durrës, Vlorë dhe Sarandë
21/10 15:09
Top News – Rama-çeshtja e detit/ Në kërkuam rishqyrtim, jo Greqia
21/10 14:16
Rritet buxheti për infrastrukturën/ Më shumë fonde sesa për shëndetësinë
21/10 12:59
Top News – Rama thirrje naftëtarëve/ ‘Ndalni grevën, që të bisedojmë’
21/10 12:13
Top News – Meta takon Dendias/ ‘Folëm për marredhëniet dypaleshe’
20/10 17:16
Shqipëria dhe Greqia bien dakord t’i drejtohen gjykatës ndërkombëtare
20/10 16:23
Top News – Rama-Çështja e detit / Zgjidhja në instancat ndërkombëtare
20/10 15:58
Top News – Presidenti Meta me mesazh të koduar/ ‘Jam për pesha të rënda’
20/10 15:54
LSI e PD me lista të ndryshme/ Zgjedhjet, Kryemadhi: LSI do ketë logon e saj në fletën e votimit
20/10 15:24