Top News – Masakër në SHBA, vriten 3 policë/ Autori shkëmbeu zjarr me efektivët për disa orë
02/07/2022 19:24

3 policë humbën jetën ndërsa 5 të tjerë mbetën të lënduar si pasojë e shkëmbimit të zjarrit me një person të dyshuar në Kentucky të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Efektivët e policisë morën një telefonatë për dhunë në familje në Allen, Floyd County dhe shkuan në vendngjarje, ku hasën në breshërinë e plumbave të të dyshuarit Lance Stortz. 49 vjeçari qëlloi menjëherë ndaj policisë, duke i kapur ata të papërgatitur cka rezultoi në vrasjen e 3 efektivëve. Shkëmbimi i zjarrit zgjati për disa orë dhe për pasojë u lënduan dhe 5 policë të tjerë. Agresori më pas u dorëzua dhe u arrestua. Guvernatori i Kentuckyt, Andy Beshear e konsideroi ngjarjen të tmerreshme, ndërkohë që një hetim i gjerë ka nisur për ngjarjen dhe mënyrën e reagimit të policisë. Storz ndodhet në paraburgim dhe ndaj tij rëndojnë shumë akuza të rënda. Ai pritet të dalë përpara gjykatës më 11 korrik.

Top News – Aeroportet më të rrezikshme në botë/Të bukur e të frikshëm, pilotët me licenca të posaçme
15/08 21:50
Top News-E dëshpëruar për punëtorë…!/Britania e madhe në krizë, fajëson Brexit-in
15/08 21:43
Top News – Izraeli, sulm afër bazave ruse / Godet shënjestra iraniane në brigjet e Mesdheut
15/08 21:42
Top News – Rusia braktis 20 mijë trupa në Kherson / Komandantët në arrati para kundërsulmit ukrainas
15/08 21:33
Top News – Ukraina hedh në erë ‘Vagner’ / U dekonspirua nga një foto, shkatërrohet shtabi në Donbas
15/08 21:26
Top News-U kap me drogë në furgon/Gjykata britanike lë në burg shqiptarin
15/08 20:10
Top News – Filipinet ‘grisin’ kontratën Rusinë / Bisedime me SHBA për të blerë helikopterë amerikanë
15/08 19:24
Top News – ‘Bast’ 500 mln dollarësh në Rusi / Si miliarderi saudit investoi pak ditë para luftës…!
15/08 19:17
Top News – 3 vite pritje për një Bayraktar /Droni legjendar turk, më i kërkuari nga ushtritë e botës
15/08 18:19
Top News – Rusia do të armatosë aleatët! / Po dështon në luftë por Putin krenohet: Jemi më të mirët
15/08 18:18
Top News – Bota në prag të një konflikti tjetër!/ ‘Kina-Po përgatitemi për luftë rreth Tajvanit!’
15/08 16:58
Top News – Bie nafta në bursat ndërkombëtare /Çmimi shkon në 93 dollarë për fuçi, shkak Kina e Irani
15/08 16:50
Top News – 23 vite, zyrtar bashkie me diplomë false!/ Duhet të paguajë një gjobë prej 1 milionë euro
15/08 16:35
Top News – Asteroidi gjigant afër Tokës/Paralajmërimi i NASA-me sytë nga qielli!
15/08 16:08
Top News – Prapa shpinës së Putin…!/Zyrtarët rusë negociojnë fshehur me Perëndimin
15/08 15:45
Top Channel/ Një vit me talebanët, Afganistani më i varfër dhe më i pasigurt për gratë
15/08 15:26
Top Channel/ Ulet çmimi i naftës/ Rënia në bursa për shkak të krizës që po prek Kinën
15/08 15:02
Top News -Talebanët, një vit në pushtet…!/Kabuli mes festës, protestave dhe varfërisë ekstreme
15/08 14:59
Top Channel/ Rikthim në hënë/ NASA përgatit programin Artemis. Po stërviten astronautët
15/08 12:28
Top Channel/ Putin flirton me Kim/ Presidenti rus: Do zgjerojmë marrëdhëniet me Korenë e Veriut
15/08 12:21