Top News – Maqedonia e Shqipëria/ Negociatat shtyhet për në Qershor
30/04/2020 14:47

Zëdhënësja e Komisioneit të Zgjerimit të BE, Ana Pisonero i tha agjencisë së lajmeve MIA se Brukseli beson që korniza e bisedimeve për Maqedoninë e Veriut mund të paraqitet në qershor. Pisonero përsëriti se KE-ja po punonte për ta përgatitur këtë kornizë pasi mori dritën e gjelbër të vendeve anëtare të bllokut në muajin mars për çeljen e negociatave të anëtarësimit. Sipas korrespondentit të MIA-s nga Brukseli, korniza përmban parimet mbi të cilat pritet të bazohen negociatat mes dy palëve dhe, pasi të jetë gati, ajo duhet të miratohet nga të gjitha vendet anëtare të Unionit.

Top News – Thirrjet e Ilir Metës për zgjedhjet/ Nuk kursen as Bashën për garën pa debat
17/04 22:06
Top News – 300 mijë euro për vrasjen në Tiranë/ Flet i penduari për planin e tij të ekzekutimit
17/04 22:04
Top Channel/ Banorët e fshatit Lgjin në Mirditë rrezikojnë çdo ditë jetën
17/04 22:00
Top News – Vijnë të tjera vaksina AstraZeneca/ Rinas, edhe 40 mijë e 800 doza nga covax
17/04 21:07
Top News – Shqipëria fillon të marrë frymë/ Tre ditë rresht, pak infektime dhe viktima
17/04 20:55
Top Channel/ Veliaj dhe Manastirliu inspektojnë punimet te gjimnazi “Sami Frashëri”
17/04 20:19
Top Channel/ Mbërrijnë 40,800 doza të vaksinës AstraZeneca
17/04 20:18
Top Channel/ Dhi siriane në Shqipëri/ Ferma me kafshët e rralla që erdhën nga damasku
17/04 20:07
Top Channel/ Projekti portit Durrës/ Si do ndryshojë zona e portit aktual. Jahte, turizëm dhe hotele
17/04 20:05
Top Channel/ Vendimi i Ervin Karanxhës: Të futësh alkool në burg nuk është vepër penale
17/04 19:59
Top Channel/Hetim për mashtrim kibernetik,kompania shqiptare dyshohet për lidhje me rrjetin GalBarak
17/04 19:58
Top Channel/ 58% e të rinjve do votojnë/Studimi para zgjedhjeve, pjesa më e madhe mendojnë emigrimin
17/04 19:50
Top Channel/ Rruga e re në Spitallë/ Spahiu dhe Sako inspektojnë rrugën e re “syri i detit”
17/04 19:48
Top Channel/ Infektimet vijnë nga Greqia/Gjirokastra renditet e 3-ta për numrin e infektimeve ditore
17/04 19:47
Top News – Zgjedhjet, 8 mijë policë ‘nën armë’/ Gatishmëria e lartë nis 24 orë para votimit
17/04 17:39
Top Channel/ “Nesër vijnë çunat e Londrës”/ Të dielën fluturimi i parë në aeroportin e ri në Kukës
17/04 17:31
Top Channel/ Fushata e PS në Durrës/ Kandidatët takojnë banorët e lagjes 14 në Shkozet
17/04 17:30
Top News – Shqiptari që kërkohet në 194 shtete/ Pasuri marramendëse me prostitutat rumune
17/04 17:26
Top News – Vrasësi i policit në syrin e Enfast/ Në listën e më të kërkuarve për muajin prill
17/04 17:25
Top Channel/ Aksident në aksin Lezhë-Shkodër/ Makina del nga rruga
17/04 17:17