Top News-Makinat nga rruga përfundojnë në ujë/Në Divjakë dhe Tiranë, një i lënduar dhe një i larguar
13/08/2022 16:43

Në më pak se 24 orë, dy makina kanë dalë nga rruga duke përfunduar në ujë. Aksidenti i parë është shënuar mbrëmjen e të premtes kur një mjet tip “Ford” ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanalin kullues përbri saj. Drejtuesi i saj Alfred Qosja 20 vjeç, është dërguar me urgjencë në spitalin e Lushnjës për të marrë ndihmën mjekësore. Sipas policisë, humbja e kontrollit të mjetit ka ndodhur si pasojë e shpejtësisë së madhe me të cilin udhëtonte i riu në aksin rrugor Divjakë-Çermë. Po nga humbja e kontrollit dyshohet që një makinë të ketë përfunduar në Lanë, në orët e para të mëngjesit të së shtunës. Policia njofton se në afërsi të Brrylit, një shtetas ende i paidentifikuar dyshohet se duke drejtuar mjetin, nuk ka mundur ta kontrollojë më dhe për pasojë makina ka dalë nga rruga duke rënë në lumin e Lanës. Pas aksidentit, drejtuesi i mjetit është larguar nga vendi i ngjarjes dhe grupi hetimor po vijon punën për identifikimin dhe kapjen e tij.

Top Channel/ Bujqësia, 146 milionë €/Programi IPARD III do financojë fermerët, bashkitë dhe shoqatat
01/10 20:03
Top News-Para me shumicë në pikat kufitare/Sekuestrohen nga policia, ja pistat e hetimeve
01/10 19:56
Top Channel/Hetim në Austri, Itali e San Marino/SPAK nisë letërporosi për dosjen hetimore ndaj Metës
01/10 19:36
Top Channel/ Kullë e re në Tiranë/ “Mbushet gropa e Hajdin Sejdisë”, shpallet projekti fitues
01/10 19:24
Top Channel/ Dita botërore e kafesë/ 1 tetori, dita ndërkombtares e pijes më të përdorur në botë
01/10 18:52
Top Channel/ Dita botërore e kafesë/ 1 tetori është shpallur dita ndërkombtares e pijes më të përdorur në botë
01/10 18:51
Top Channel/ Bie nga kati i katërt 13-vjeçarja në Sarandë, transportohet drejt Traumës në Tiranë
01/10 18:06
Top Channel/ Kreu i KOKSH vlerësohet në Olimpia, merr çmimin Laurel nga Komiteti Olimpik Europian
01/10 15:44
Top News-Kapet shtetasi rus në Shqipëri!/Ishte shpallur në kërkim nga Gjermania për trafik droge
01/10 15:38
Top Channel/ …por shirat nuk mjaftojne, sinoptikanët: Në tetor duhen edhe dy episode me rreshje
01/10 15:09
Top Channel/ Mbanin dhjetëra kilogramë kanabis në makinë dhe banesë, arrestohen katër persona
01/10 14:47
Top News-Një ditë në rrugën që ‘merr jetë’ njerëzish/Aksi Fushë Krujë-Lezhë, aty ku jetohet me frikë
01/10 13:38
Top News-6 orët e takimit me Hashim Thaçin në burg/Behgjet Pacolli në Hagë me një ‘ushtri’ shqiptare
01/10 13:36
Top Channel/ Sheshi “Skënderbej”. Debate për të vendosur edhe shtatore të Ismail Qemalit
01/10 12:37
Top Channel/ Durrës, arrestohet shtetasi rus i shumëkërkuar nga drejtësia gjermane për trafik droge
01/10 12:29
Top Channel/Lind “policia” e dritave, do fikin dritat në institucione. Rama: Masat shtyhen në nëntor
01/10 12:09
Top Channel/ Do shkëmbenin pakon me një kilogramë kokainë, arrestohen dy bashkëpunëtorët
01/10 11:45
Top News-I shpallur në kërkim prej dy vitesh!/Arrestohet 36 vjeçari, akuzohet për kultivim droge
01/10 11:31
Top News-Kthyen shtëpinë në fermë kanabisi!/Në pranga një person, në kërkim vëllai, nën hetim babai
01/10 11:30
Top News – 95 të vrarë në rrugë, dalin shifrat e 2022/Ja qarqet me numrin më të ulët të aksidenteve
01/10 09:26