Top News – Majko sqaron ftesën e Ramës/ ‘LSI nuk është parti e lehtë, i urojmë fat Bashës’
19/04/2021 13:51

Listat e kandidatëve të Partisë Socialiste në këto zgjedhje parlamentare sollën jo pak surpriza në renditje e emrave të deputetëve. Në një moment ku socialistët synojnë të marrin 19 deri në 20 mandate në qarkun e Tiranës, deputetë që kanë një kontribut histroik në parti, të tillë si Mimi Kodheli, Fatmir Xhafaj apo Pandeli Majkon janë pozicionuar larg 20 emrave të parë të listës Për të folur mbi këtë çështje ka qenë i ftuar në “Breaking” kandidati për deputet i Partisë Socialiste, Pandelin Majko. Majko është shprehur i sigurt për kandidaturën e tij, kjo pasi kandidon për herë të tretë në njësinë administrative numër pesë të kryeqytetit prandaj dhe shprehet i sigurt përballë këtij komuniteti, megjithëatë sipas tij është kutia e votimit ajo që jep verdiktin përfundimtar. Majko e ka cilësuar Metën kundërshtar të mazhorancës dhe mbështetës i Bashës, teksa nuk ka lënë pa komentuar edhe ftesën e Ramës për bashkëqeverisje me kryedemokratin Basha. Nervozizmi i palës tjetër është naiv. Nuk po i kërkon PD-së se nëse fitojnë zgjedhjet, ne po kërkojmë ndonjë post ministror. Kishte dalë diku me kryetaren e LSI-së dhe thuajse në javën e fundit. E tillë do të jetë edhe qeverisja, nëse publiku mendon për një sekondë se ata do të jenë fitues. LSI nuk është një parti e lehtë me të cilën mund të bashkëpunosh. Është për ti uruar edhe fat që të kenë një bashkëpunim të mirë. Ne kemi deklaruar vetëm një aleancë, atë me qytetarinë.

Top News – Sulm në një shkollë në Rusi/ Fëmijë dhe mësues të vrarë në Kazan
11/05 18:44
Top News – ‘Basha vjedh votat në parti’/ Kulluri kritik me qëndrimet e Bashës, kërkon largim
11/05 18:30
Top News – Vetëdorëzohen 4 shokët e viktimës/ ‘5 maji’, miqtë e viktimës dhe autorit, në polici
11/05 18:26
Top News – ‘Ekspertiza e keqe të varros’/ Përplaset komisioni hetimor për ekspertët
11/05 17:52
Top News – 2 plumba në kokë pas ‘tradhtisë’/ Tiranë, vrasësi i adoleshentes në burg përjetë
11/05 17:22
Top News – Ekzekutimi mafioz i biznesmenit/ Vlorë, si vepron skuadra e vrasësve me pagesë
11/05 17:22
Top Channel/ BE për Ballkanin Perëndimor/ Rikthehet në agjendën e takimeve të ministrave të bllokut
11/05 16:10
Top News – ‘Mos vrisni nënën time!’ Protesta në elbasan për vrasjen e Liljana Bozos
11/05 15:59
Top News – Bulqizë, shpërthen gazi në minierë/ Të lënduar 6 minatorë, 1 dërgohet në Tiranë
11/05 15:56
Top News – Mashtruesit e kredive me letra false/ Operacioni ‘fraud 21’, 2 persona të arrestuar
11/05 15:56
Top News – Tabaku- Të rikthejmë demokracinë/ Nga janari u alookuan 125 mln euro për rindërtim
11/05 15:27
Top Channel/ Vret shokun në lojën me pistoletë, po festonin mes miqsh. Dorëzohet vrasësi
11/05 15:22
Top Channel/ Gazi asfikson minatorët/ Martanesh, tymi i një gjeneratori rrezikoi jetët e tyre
11/05 15:12
Top Channel/ Rregullat e reja për bitcoin/ Do vendosen licenca për konvertimin e kriptomonedhave
11/05 15:11
Top Channel/Protestë para gjykatës në Elbasan, kërkojnë drejtësi për gruan që u vra nga bashkëshorti
11/05 15:07
Top News – Publicisti dhe gazetari Agim Mato/ Sarandë, përcillet për në banesën e fundit
11/05 14:37
Top Channel/Asfiksimi i tre punëtorëve, pamjet nga miniera ku ndodhi çlirimi i gazit nga gjeneratori
11/05 14:19
Top Channel/ Momenti kur minatorët e plagosur në Bulqizë transportohen në spital
11/05 14:08
Top News – Plumbi që i mori jetën 27 vjeçarit/ Vetëdorëzohet autori i vrasjes së Mehmet Qemës
11/05 13:55
Top News – ‘Kërcënime ndaj administratës’/ Basha akuzon KAS dhe KQZ për bashkëpunim me Ramën
11/05 13:08