Top News – Lumi Ishëm del nga shtrati/ Përmbyten disa fshatra në Fushë-Krujë
25/01/2021 13:19

Reshjet e dendura të shiut gjatë mbrëmjes së te dieles kanë sjellë problematika në disa zona. Raportohet se ka dalë nga shtrati lumi Ishëm e për pasojë dhjetëra hektarë tokë janë nën ujë në fshatrat Murqinë, Mallkuç dhe Bilaj, nderkohe qw niveli i uji është më i lartë se i 2 javëve më pare, ku u raportuan përmbytjet e mëdha. Reshjet e vazhdueshme të shiut të ditëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje edhe në Kurbin. Në fshatin Gjorem, sipërfaqe të tokave bujqësore ndodhen nën ujë. Po ashtu probleme si pasoje e redhjeve te shiut ka pasur edhe ne Sarande, pikerisht ne segmentin Ura e Kranese - Syri i Kalter, ku ka pasur rreshqitje dherash, por pastrimit nga mjetet perkatese, rruga eshte e hapur per qarkullimin. Ndersa ne segmentin Lukove – Bunec si pasoje e renieve te masivit te dhera, qarkullimi I mjeteve behet vete me nje korsi, ashtu si edhe ne segmentin Piqeras- Borsh, pas shkeputje te pjese te murit anesor te rruges, mjetet vijojne te qarkullojne te korsia e mbetur. Si pasoje e shirave me intesitet shume te larte, rreshkitja tek Nimfa eshte agravuar edhe me shume. Siç e dini ketu jane mare masat e nevojshme per vendosjen e sinjalistikes. Ka patur gjithashtu, dalje inertesh nga rruget dytesore dhe po punohet per pastrimin e tyre.

“Brenda 15 marsit…”/ Vaksinimi në Berat, Rama: Pranvera, periudhë vaksinimi intensiv
25/02 14:34
Top News – Veliaj me banorët e Tiranës/ Kriter për të qenë i LSI-së është SPAK-u
25/02 14:29
Top News – Kufizimet mbeten në fuqi/ Ende nuk ka konfirmim për variantet e tjera
25/02 14:29
Situata e covid në Pogradec/ 21 raste në bilancin e fundit
25/02 13:21
Gjirokastër, 70% e testimeve pozitive/ Riienfektohen dy punonjës në burgun e Bëncës
25/02 13:21
Nuk ka masa të reja kufizuese/ Mbetet në fuqi ndalimqarkullimi 20:00-06.00
25/02 13:21
Top News – Vettingu, futet në krizë Gjykata/ Shkarkohet gjyqtarja e Apelit të Tiranës
25/02 13:14
Top News – Meta hap portal në Presidencë/ ‘Denonconi tek unë presionet për zgjedhjet!’
25/02 13:14
Top News – Basha-Nuk do të bëj mrekullira/ ‘Mjafton të bëjmë sa ç’bën Maqedonia’
25/02 13:13
Mbledhje për gjyqtaren e Krujës/ KLGJ mblidhet për procedimin ndaj Enekelejda Hoxhës
25/02 13:08
Vrasje në qendër të Tiranës/ Viktima me tre emra dhe precedentë penalë, u qëllua me silenciator
25/02 13:08
Top News – Vdekja e minatorit në minierë/ Bulqizë, një në pranga, një në pocedim
25/02 12:55
Bulqizë/ Qendra e Kujdesit Shëndetësor jashtë kushteve optimale, çatia pothuajse e shkatërruar
25/02 12:24
Komiteti Teknik i Ekspertëve: Mbeten në fuqi kufizimet aktuale
25/02 12:23
Benet Beci: KESH do të transformojë zonën përreth liqeneve Vau Dejës- Koman, në destinacion turistik
25/02 12:22
Taksistët e Shkodrës në protestë/ Kërkojnë disiplinimin e taksive që punojnë në të zezë
25/02 12:19
Top News – Kush ishte Behar Sofia!/ Nga miku i Dritan Dajtit tek heroina në Turqi
25/02 12:13
Rruga e shembur që prej janarit/ Lezhë-Kallmet, mungon sinjalistika për rrezikun
25/02 12:11
Aksident në Vlorë, makina përplaset me motorin, një i plagosur
25/02 11:46
Top News – Atentat mafioz te ‘Piramida’/ 66 vjeçari mbante tre identitete
25/02 11:12