Top News/ Lirohet vëllai I deputetit të PS, gjykata e Lezhës vendos ‘detyrim paraqitjeje’
13/04/2024 13:48

Gjykata e Lezhës vendosi masën e sigurisë detyrim paraqitjeje për Armando Ndrëcën, vëllain e deputetit të Partisë Socialiste, Eduard Ndreca që u arrestua tre ditë më parë si I përfshirë në kultivimin e bimeve narkotike në zonën e Kashnjetit në Lezhë. 32-vjeçari do hetohet në gjendje të lirë. Ndërkohë për dy të arrestuarit e tjerë Armel Nikdukaj dhe Elvis Shpellzai të cilët u kapen në stanin që e kishin përshtatur për kultivimin e bimëve narkotike, gjyqtarja Edlira Çota vendosi, arrest me burg. Porkuroria kërkoi mbylljen në qeli të të tre të arrestuarve por trupi gjykues pasi u njoh me provat dhe pretendimet e të akuzuarve ndryshoi qëndrim duke liruar vëllain e deputetit të PS. Ndaj tyre rëndon vepra penale "Kultivimi i bimëve narkotike e kryer në bashkëpunim". Sipas organit të akuzës, tre të ndaluarit dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin përshtatur në pyjet e fshatit Kashnjet një ambient ku kultivonin kanabis përmes llapave elektrike. Gjatë aksionit u asgjësuan afro 3 mijë bimë kanabisi.

Top Channel zbulon videon e dhunës ndaj avokatit Sokol Mëngjesi
29/05 23:22
Top Channel/ “Korriku do ju gjejë me paga 900 euro”, Rama flet edhe për pensionet
29/05 23:15
Top Channel/ U godit për detyrën, Berisha për Mëngjesi: Pagoi betejën për ligjin, sulm ndaj opozitës
29/05 23:02
Top News – Avokati u rrah barbarisht/ Del video e momentit kur 3 autorët e sulmojnë
29/05 22:53
Top Channel/ Zjarri në spitalin e Shkodrës, ja për çfarë dyshohet
29/05 22:35
Top News- Gjata: Goditja ndaj avokatit Sokol Mëngjesi ishte atentat…
29/05 22:30
Top News/ EKSKLUZIVE! Del video kur sulmohet brutalisht avokati Sokol Mëngjesi
29/05 22:25
Top Channel/ Del VIDEO, ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit
29/05 22:16
Top News – Sulmi ndaj avokatit Mëngjesi, Rithemelimi/ Duan ta trajtojnë si rastin Rasha
29/05 22:15
Top News/ Zjarr në Spitalin e Shkodrës, përfshihen nga flakët depot e barnave
29/05 22:13
Top News- Berisha: Sokol Mëngjesi u sulmua nga një grup kriminal, donin ta vrisnin
29/05 22:00
Top Channel/ Përfshihet sërish nga flakët spitali i Shkodrës, pacientët në panik
29/05 21:59
Top News/ U përfshi nga flakët, dalin pamjet brenda spitalit të Shkodrës pas fikjes së zjarrit
29/05 21:56
Top News- Dhuna ndaj avokatit, Berisha- Goditje e mirëfilltë politike
29/05 21:45
Top News- Berisha nuk tërhiqet dhe pse policia zbardhi ngjarjen- Mëngjesin donin ta vrisnin
29/05 21:35
Top News – Kushtet e BE për reformën në administratën shqiptare/ Meritokraci dhe vlerësim
29/05 20:47
Top News – Pas pagave, rritje pensionesh/ Rama pranon kritikat e ekspertëve ndërkombëtarë
29/05 20:41
Top News – ‘Ekspozimi i korrupsionit, sukses i drejtësisë’/ Rama flet për hetimet në administratë
29/05 20:38
Top News – Paga 900 euro, nga muaji korrik/ Rama- Në një vit, 400 mln lekë për punonjësit
29/05 20:38
Top News – Ndryshon orari i administratës/ Rama – Sjellim fleksibilitet për punonjësit
29/05 20:37