Top News – Liqeni kthen trupin, aktorja e njohur vdiq për të shpëtuar të birin
14/07/2020 12:23

Trupi i gjetur në liqenin Piru të Kalifornisë nga ekipet e kërkim-shpëtimit, është pikërisht ai i Naya Riveras, aktores së famshme amerikane që u zhduk pak ditë më parë pasi kishte marrë me qira një varkë për të shëtitur me të birin. Zbulimi tragjik u bë pesë ditë pasi vogëlushi i saj 4 vjecar, Josey Hollis Dorsey u gjet i vetëm në varkë. Autoritetet kanë bërë një rindërtim të parë të ngjarjes. Sipas tyre, 33 vjecarja ka mbledhur të gjithë energjinë e saj të fundit për të shtyrë lart të birin në varkë, por jo mjaftueshëm sa për të shpëtuar dhe veten. Naya nuk mbante jelek shpëtimi. Mendohet se pas mbytjes, trupi i saj ka ngecur mes bimësisë së liqenit, i cili e lëshoi më vonë dhe zhytësit e gjetën duke pluskuar në sipërfaqe. Aktorja mori famë të madhe prej serialit “ Glee”, i cili është rrethuar në fakt nga disa fatkeqësi duke nisur me vdekjen e njërit prej aktorëve kryesorë, Cory Monteith, që ndërroi jetë prej mbidozës dhe aktorit tjetër, Mark Salling që vrau veten në 2018 pasi u përball me akuza për abuzime seksuale dhe posedim të përmbajtjeve pornografike me të mitur.

Top News – Trump-pas pandemisë/ Nuk kam folur me homologun kinez
11/08 21:14
Top News – Dhurata më e bukur/ Kylie Jenner feston 23 vjetorin
11/08 18:57
Top News – Maskë me të brendshme/ Miliarderi arrestohet në Norvegji
11/08 17:39
Top News – Hija e koronavirusit/ Ngrihet ngadalë nga Wuhani
11/08 16:02
Top News – 60 vjeç në karantinë/ Banderas, pozitiv me koronavirus
11/08 16:02
Top News – Vaksinat e mëparshme ulin rrezikun e koronavirusit
11/08 15:24
Top News – E para në botë/ Rusia regjistron vaksinën
11/08 15:00
Top News – Koronavirusi, rriten infektimet! Evropa merr masa të reja
11/08 14:55
Top News – Presidenti Trump do ta pranojë emërimin për rizgjedhje në Shtëpinë e Bardhë ose Getisburg
11/08 14:52
Top News – Dentistët kundër Covid-19/ Argjentinë, krah mjekëve në betejë
11/08 14:48
Top News – Kohë pandemie/ Dasmë në Los Angeles, ndërhyn policia
11/08 14:45
Top News – Liderja opozitare në Bjellorusi largohet nga vendi
11/08 13:43
Top News – “Bosi” i Apple-it/ Tim Cook në klubin e milionerëve
11/08 13:02
Top News – Nuk ndalet pandemia! 20 milionë raste në gjithë botën
11/08 12:28
Top News – Sekretari i shtetit, Pompeo turne njëjavor në Evropë
11/08 12:28
Top News – Trump le konferencën/ Të shtëna pranë shtëpisë së bardhë
11/08 12:09
Top News – Fëmijët dhe koronavirusi/ E përhapin si të ftohtin e zakonshëm
11/08 11:57
Top News – Agjencia Europiane:Të kthehen masat e parandalimit
11/08 11:55
Top News – Kina hakmerret sërish/ Sanksione për 11 shtetas të SHBA
10/08 22:18
Top News – Qeveria e Libanit/ Jep dorëheqjen pas shpërthimit
10/08 21:14