Top News – Lamtumirë Maradona! Legjenda e futbollit përcillet në banesën e fundit
27/11/2020 12:19

Ishte një lamtumirë e gjatë ajo që iu dha legjendës së futbollit botëror, një ndër më të mëdhenjve të historisë së këtij sporti, Diego Armando Maradona që u nda nga jeta këtë të mërkurë në moshën 60 vjeçare. Pas homazheve të zhvilluara në Pallatin Presidencial Casa Rosada, Diego Armando Maradona u përcoll për në banesën e fundit. Arkivoli me trupin e legjendës së futbollit botëror u dërgua në Bella Vista u u zhvillua ceremonia mortore. Kortezhi u shoqërua nga dhjetëra gazetarë dhe fotografë si dhe persona të shumtë gjatë gjithë itinerarit të përshkruar deri në vendin e ceremonisë mortore, me këta të fundit që me mënyrën e tyre nuk reshtën së shprehuri dashurinë dhe admirimin që ndjenin për këtë sportist të madh. Ceremonia mortore për atë që dhuroi spektakël në fushat e gjelbra, u zhvillua në mënyrë private ku të pranishëm ishin familjarët e legjendës që u varros pranë prindërve të tij Që në orët e para të mëngjesit të së enjtes, dhjetëra mijëra persona hynë në radhë për të përshëndetur për herë të fundit idhullin e tyre në homazhet e organizuara për këtë futbollist të madh, madje një pjesë e tyre shkaktuan trazira teksa u përplasën me policinë që raportoi për disa të arrestuar dhe e gjithë kjo për të pasur mundësinë që të ishin pranë Maradonës në udhëtimin drejt banesës së fundit të tij.

Top News – Rusia, përplasje me Holandën/ Moska dëbon dy diplomatë Holandezë
18/01 17:35
Top News – Tragjike, fëmija 2 vjeç bie nga dritarja/ I vëllai vdiq në 2017 në të njëjtën mënyrë
18/01 13:13
Top News – Shkopinj gome e gaz lotsjellës, rrihen pa mëshirë emigrantët e nisur drejt SHBA-së
18/01 12:58
Top News – “Ndragheta”/ U mbështet nga klani mafioz, përfundon në pranga kryebashkiaku në Itali
18/01 12:31
Top News – SHBA/ Fortifikimi nuk ndalon protestat, tubues të armatosur përpara zyrave qeveritare
18/01 11:53
Top News – Lironi menjëherë Navalnin!/ BE dhe SHBA paralajmerojnë Rusinë
18/01 11:48
Top News – Mjekja shqiptare ne Gjermani/ Humb jetën tragjikisht në moshë fare të re
18/01 11:09
Top News – Gruaja filmohet në kamera, i hodhi bashkëshortit helm në kafe
18/01 10:43
Top News – Koreja e Veriut, protestë përmes bukurisë/ Si e sfidojnë vajzat e reja regjimin
18/01 10:35
Top News – Arrestohet pranë kongresit/ SHBA, kishte akreditim të rremë dhe armatime
17/01 19:02
Top News- Edhe hajdutët kanë zemër…/ I vjedhin makinën invalides por pendohen…
17/01 18:51
Top News – Nuk ndalet koronavirusi/ Austria zgjat izolimin deri me 7 shkurt
17/01 18:51
Top News – 273 milionë dollarë në plehra/ Hodhi gabimisht hard diskun me 7500 Bitcoins
17/01 18:51
Top News – Shpërthen vullkani/ Indonezi, dhjetëra fshatra mbulohen nga hiri
17/01 18:51
Top News – Dita ndërkombetare e Picës/ Ushqimi më i njohur dhe idashur në botë
17/01 16:52
Top News – Ditën e parë në shtëpinë e bardhë/ Biden kthen Amerikën në marrëveshjen e Parisit
17/01 15:08
Top News – Drejt SHBA-së të Bidenit/ 4500 emigrantë nga Hondurasi arrijnë në Guatemala
17/01 15:07
Top News – ‘Megaraketa’ e NASA-s/ Përfundon para kohe testi i rëndësishëm
17/01 13:41
Top News – Inaugurimi i Biden/ 50 shtetet amerikane në gadishmëri për dhunë
17/01 13:32
Top News – I pari me Joe Biden president/ Londra organizon samitin e G7-ës në qershor
17/01 12:53