Top News – Kurti pranon përplasjen me Escobar!/ Mesazh SHBA- Paqja në Kosovë nuk vihet me presion
08/06/2023 09:45

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar se ka përplasje dhe marrëdhënie të vështira me të dërguarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe atë evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, por shtoi se është i bindur se këto pengesa do të tejkalohen. Ecobar, ka treguar se do ti raportojë Shtëpisë së Bardhë gjatë të premtes së kësaj jave, rreth qëndrimit që do të marrë Qeveria e Kosovës në raport me kërkesat ndërkombëtare për de-përshkallëzim në Veri. Kjo u interpretua edhe si një afat për kryeministrin lidhur me kërkesat e paraqitura edhe nga Brukseli zyrtar, por Kurti thotë se nuk ka marrë asnjë ultimatum pas takimit me emisarët e SHBA-së dhe të BE-së dhe ka potencuar se u ka ofruar atyre mënyrën për të dalë nga kriza. kur u pyet nga gazetarët për deklaratën e Escobarit që tha se nëse Prishtina dëshiron të ecë drejt integrimit evropian, ajo duhet ta formojë Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë, Kurti tha se këto cështje nuk zgjidhen me presion.

NATO dhe ngjarjet në Leposaviq. Axhenda Davos 2023 – E Diell 01.10.2023
02/10 09:31
Edicioni Informativ, 01 Tetor 2023, Ora 12:00
02/10 09:31
Episodi i plotë: Portokalli – Episodi 1 Sezoni 40 – 1 Tetor 2023
02/10 09:31
Edicioni Informativ, 30 Shtator 2023, Ora 15:00
01/10 09:03
Rikthimi në TCH, Fifi thyen heshtjen. Nga DWTS tek familja, ja çfarë e përloti atë! – Më lër të flas
01/10 09:03
Surpriza e Angjelina dhe Gëzim Nikës! Përlotet Gjergj Kaçinari, rrëfehet Olta Sheto – S’e Luan Topi
01/10 09:02
Kam qenë hajdut, rrëfimi i sinqertë që çoroditi studion – Ep.10 Përputhen 29/09/2023
30/09 09:30
Edicioni Informativ, 29 Shtator 2023, Ora 15:00
30/09 09:29
Edicioni Informativ, 29 Shtator 2023, Ora 19:30
30/09 09:29
E ofendoi për punën që bën, Enisa shpërthen në të qara… – Ep.9 Përputhen 28/09/2023
29/09 09:45
Edicioni Informativ, 28 Shtator 2023, Ora 15:00
29/09 09:45
Edicioni Informativ, 28 Shtator 2023, Ora 12:00
29/09 09:44
Herison dyshon se Enisa ka fëmijë, ajo e mohon! – Ep.8 Përputhen 27/09/2023
28/09 09:20
Edicioni Informativ, 27 Shtator 2023, Ora 15:00
28/09 09:20
Edicioni Informativ, 27 Shtator 2023, Ora 19:30
28/09 09:19
Orjani i prish takimin Saides me Robertin, ajo largohet nga studio – Ep.7 Përputhen 26/09/2023
27/09 09:23
Edicioni Informativ, 26 Shtator 2023, Ora 19:30
27/09 09:23
Edicioni Informativ, 26 Shtator 2023, Ora 12:00
27/09 09:22
Telefonata e Gabrielës ndaj Aurelios, shkakton tensione të papritura – Ep.6 Përputhen 25/09/2023
26/09 09:40
Rikthehet Efi Dhedhes, zbulon surpizën e madhe që do ju habisë – Shqipëria Live 25.09.2023
26/09 09:39