Top News/ Kur e mira triumfoi mbi të keqen…Kosovë, kuvendi në seancë solemne në ditën e çlirimit
12/06/2024 14:32

Kuvendi i Kosovës e mbajti një seancë solemne në nder të 25-vjetorit të Ditës së Lirisë apo Çlirimit të Kosovës, kur forcat paqeruajtëse të NATO-s hynë në Kosovë, duke shënuar fundin e luftës që la më shumë se 13.500 të vrarë, kryesisht shqiptarë. Seanca nisi me këndimin e himnit shtetëror të Kosovës dhe himnit kombëtar shqiptar, si dhe me një minutë heshtje për të gjithë të rënët në luftën e viteve 1998-’99.

Top Channel/ Kosova në samitin e Oxfordit. Osmani-liderëve të BE-së: Rusia, kërcwnim për demokracinë
18/07 22:16
Top News/ Vrasja e policit serb/ Daçiç: S’është e rastësishme, presim bashkëpunim nga Gjermania
18/07 19:03
Top Channel/ Vret policin serb, kërkohet një shtetas i Kosovës. Qëlloi policët që e ndalën në Serbi
18/07 15:13
Top Channel/ Vret policin serb! Kërkohet një shtetas i Kosovës. Qëlloi me armë policët që e ndalën
18/07 12:25
Top Channel/ Osmani vendos ndërkombëtarët me “shpatulla pas muri”: Garanci për Asociacionin!
18/07 11:28
Top Channel/ Ekspertët nga Kosova për dialogun: E zvarrit Serbia, pret administratën e re në SHBA
17/07 20:41
Top News/ Milan Radioçiç në kufi me Kosovën. AKI: Po trajnon një grup, po përgatitet për sulm
17/07 17:32
Top News/ 70 mijë ndërtime pa leje. Qeveria e Kosovës paralajmëron fushatë regjistrimi
17/07 17:31
Top News/ Burokracia e Brukselit. Masat ndëshkuese ndaj Kosovës ‘enden’ korridoreve
17/07 17:19
Top Channel/ Haga dënon Pjetër Shalën, ish luftëtari i UÇK akuzohej për një vrasje në Kukës
16/07 19:30
Top News/ Aksioni në Veri të Kosovës. Policia mbyll ‘rubinetin’ e naftës ruse përmes Serbisë
16/07 17:47
Top News/ Afatet e Lajçak për dialogun. Kosova do të dorëzojë në kohë komentet e saj
16/07 17:45
Top News/ 100 mln euro për emigrantët/ Qeveria e Kosovës, fond joshës për investimet e diasporës
16/07 17:44
Top News/ Blen 1 milion Euro energji në ditë / Kosova po ndëshkohet nga i nxehti, kërkesë e shtuar
16/07 16:02
Top Channel/ Në kujtim të martirëve! Përkujtohen 116 të vrarët në fshatrat e Vushtrisë
16/07 12:35
Top Channel/ Kamionët bllokohen në kufi! Kosova ndalon lëvizjen nga ora 11:00 -17:00
16/07 12:25
Top News/ Garancitë për Asociacionin. Njohje ndërkombëtare për Kosovën për themelimin e tij
15/07 20:16
Top News/ Kosovë, reduktohet orari i punës/ Shkak temperaturat e larta, përfitojnë disa kategori
15/07 15:25
Top News/ NATO-n në Kosovë dhe Kosovën në NATO! Kurti ‘bën bilancin’ në takimin e Vetëvendosjes
14/07 14:46
Top News/ Sulmohet lokali në veri të Kosovës / ’Hakmarrje’, kishte qëndruar Sveçla një ditë më parë
14/07 14:23