Top News – ‘Kufijtë në Ballkan, një marrëzi’/ Maqedonia kërkon heqjen e doganave në rajon
31/03/2023 18:39

Kryeministri Dimitar Kovaçevski ka bërë thirrje gjatë një conference të përbashkët për media me kryeministren serbe Ana Brnabic në Beograd për heqjen e kujfijve në Ballkan. Ai deklaroi se “është marrëzi që të ketë kufij në Ballkan” dhe përmendi shembullin e shteteve evropiane. Sipas tij, kufijtë në vendet e Ballkanit janë vetëm burim korrupsioni. Kemi qenë shtete të vetmet që nuk kishim kufij. Ndërsa tani jemi të vetmit që kemi kufij”, deklaroi Kryeministri. “Nuk ka marrëzi më të madhe se kufijtë e Ballkanit. Nga këtu, nuk ka kufij deri në Skandinavi. Ndërsa nëse doni të shkoni në Ballkan, çdo 100 kilometra keni kufij. Dhe prandaj nëse nuk më pëlqejnë disa projekte, kur më vijnë nga Bashkimi Evropian për financim, përmirësim të kontrollit të kufirit, neve nuk na duhen kufij”, deklaroi Kovaceski.

Top Channel/ Suedia anëtarësohet në NATO në korrik? Blinken thirrje Turqisë
30/05 22:04
Top News – A po planifikohet vrasja e Putin!/ Ukraina e di në kohë reale se ku është presidenti
30/05 21:10
Top News – Dua Lipa në botën e modës/ Dizenjon koleksionin e parë Versace
30/05 19:26
Top News – Vuçiç dhe Kurti i thonë ‘jo’ BE!/ Dy liderët refuzojnë ftesën për t’u takuar
30/05 19:23
Top Channel/ SHBA “ndëshkon” Kosovën, ambasadori: Anulimi i pjesëmarrjes në Defender 23,pasoja parë
30/05 18:14
Top News – Rama në Bratisllavë e Moldavi / Diskutohet ideja e Macron për Europën
30/05 17:48
Top News – Inteligjenca artificiale na kërcënon/ Flasin vetë krijuesit-Mund të zhdukë njerëzimin
30/05 17:48
Top News- NATO shton trupat në Kosovë / Kontigjent shtesë pas dhunës serbe ndaj KFOR në veri
30/05 17:04
Top Channel/ Mbyllet xhamia, “plasin” protestat në Kinë: Turma përleshet me policinë!
30/05 16:11
Top Channel/ BE e prerë: Të dyja palët kanë faj! Kina del në krah të Serbisë!
30/05 15:13
Top News – NATO, plan për anëtarësimin e Ukrainës / A do të marrë Kievi udhërrëfyesin në korrik?
30/05 14:40
Top News – Edhe Kina mbështet Serbinë: ’Po mbron sovranitetin dhe integritetin territorial’
30/05 14:06
Top News – Politikanë në shënjestër…! Sa e vështirë është të jesh truprojë?
30/05 12:49
Top News – F-16 në këmbim të Suedisë në NATO / Biden flet me Erdoganin, e uron për fitoren
30/05 12:36
Top Channel/ Greqia sërish në fushatë/ Rishpërndahet parlamenti për zgjedhjet e reja
30/05 12:27
Top News – Banda shqiptare me mln euro nga droga / Kapet në Itali, paratë i pastronin në ndërtim
30/05 12:20
Top Channel/ Wagneri rus niset drejt Kosovës, kompania izraelite jep alarmin!
30/05 11:42
Top News – Agjentët humbin jetën në aksident / Anija u përmbys në Lago Maggiore, katër viktima
30/05 11:33
Top Channel/ Borellit i humb durimi: Të patolerueshme aktet ndaj KFOR-it, ulni menjëherë tensionet!
30/05 11:21
Top Channel/ ”Serbia nuk shkel në Kosovë”, Kupchan: “Nuk guxon, s`e lejon NATO”!
30/05 11:20