Top News/ Ku ndryshon marrëveshja e Bashës me Ramën- ‘Pazari është sekret…
13/04/2024 13:12

Kreu i Partisë Demokratike gjatë një konferencë për shtyp nga selia blu u shpreh se PS dhe Rithemelimi po tentojnë të intimidojnë SPAK. ‘Kjo ofensivë po kryhet në mënyrë të kombinuar dhe me role të përcaktuara. Njëra palë sulmon me fjalorë të papranueshëm sistemin e drejtësisë dhe SPAK në veçanti, duke insistuar në mënyrë të përditshme dhe të përnatshme të imazhit dhe në nxirrjes të punës të kësaj strukture në veçanti kur vjen fjala për hetimin e korrupsionit në nivele të larta. Pala tjetër, partia socialiste e Shqipërisë dhe kryeministri i vendit nga njëra anë pretendojnë se me retorikën e tyre janë pro SPAK, por siç tregojnë faktet, po bëjnë gjithçka për të pamundësuar punën e kësaj structure, po bëjnë gjithçka për të pamundësuar hetimet dhe çuarjen para drejtësisë të të korrupstuarve’- u shpreh kryedemokrati Basha

Top News/ Berisha: Arben Ndoka një përdhunues i shpifur, i mblodhi vota krimit
21/05 23:15
Top News/ I kushtoi poezi, Berisha: Je krenari e shqiptarëve
21/05 23:00
Top News/ Poezi poshtë ballkonit, Berisha me flamurë në duar shijon “mbrëmjen” poetike
21/05 22:45
Top News/ Nga Kosova i reciton Berishës, Çun Lajçi i bashkohet protestës së Rithemelimit
21/05 22:30
Top News/ 141 ditë protestë, çfarë po fitojnë demokratët nga Sali Berisha?
21/05 22:15
Top News/ Cameron viziton në Tiranën, sekretari i jashtëm britanik takime me Ramën e Begajn
21/05 21:53
Top News/ Balla: KPA mori vendim të turpshëm, nuk është vendim shkarkimi
21/05 20:58
Top Channel/ Mikrokreditë, guvernatori: Nuk kishim fuqi ligjore që t’i ndalonim
21/05 19:47
Top News/ Vettingu largon kreun e KLP-së. Alfred Balla përjashtohet 15 vjet nga drejtësia
21/05 18:16
Top News/ Tranformimi i Qendrës së Kinostudios/ Veliaj – Projekti do t’i sjellë një supervlerë zonës
21/05 16:56
Top News/ Mashtrimi financiar, Sejko-Nuk kishim informacion/’Nga kontrolli i MCA pezulluam licensën’
21/05 16:45
Top News/ Ankesat për mashtrim, pse nuk ju hoq licensa MCA-së/ Revokimi nuk do e zgjidhte çështjen
21/05 16:43
Top News/ ‘Ky është shtet horrash’, Berisha- Dumani dhe Kraja nuk prekin pasuritë e shefave
20/05 22:00
Top News/ ‘Të shkojmë në qeveri teknike’, ish-kryeministri- Nesër para Bashkisë!
20/05 21:17
Top News/ Veliaj ftesë kompanive ndërkombëtare/ Kryebashkiaku-zhvilloni bizneset në Shqipëri
20/05 20:49
Top News/ Mitsotakis ‘i kthen’ vizitën Ramës/ Kryeministri grek miting në Himarë
20/05 17:35
Top News/ Dy PD në garë për zgjedhjet / Basha nuk pret vendimin e apelit, gati programin elektoral
19/05 15:56
Top Channel/ Kosova jashtë agjendës, Hasani: Mundësi e humbur për në Këshillin e Europës
17/05 15:24
Top Channel/ “Piji lëngun pastaj, mbaje për kaush me fara luledielli”, Korreshi kundërshton Ndrecën
17/05 14:29
Top Channel/ “Shëndetësia”, Komisioni hetimor, Spaho: Kur ka ndodhur të përzihen mollët me qepët?
17/05 14:27