Top News-Kthehet ligji ‘Për të huajt’/ Meta ngre alarmin: rrezikojmë fluks nga vendet e treta
03/08/2021 15:37

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin “Për të huajt”. Meta shprehet se Shqipëria rrezikon të përballet me një fluks të lartë të kërkesave të detyrueshme për pranim nga shtetas të ndryshëm të vendeve të treta, duke shtuar se fluksi i të huajve nga vendet e treta është përtej mundësive dhe kapaciteteve që Shqipëria mund të përballojë. Sipas Metës, këto masa pranimi me kritere kaq të lehtësuara për shtetasit e huaj, mund të ndërmerren vetëm pasi të analizohen pasojat e një politike të tillë shtetërore.

Top Channel/ Behgjet Pacolli pret në takim kryeministrin Edi Rama
27/09 13:09
Top Channel/ Rama vizitë në Kosovë, takohet me kryeministrin Kurti
27/09 13:06
Top Channel/ Kryeministri Rama takohet me kryetarin e LDK-së
27/09 12:33
Top Channel/ Vizita në Kosovë, ja si pritet në takim kryeministri Edi Rama nga kreu i PDK
27/09 12:28
Top Channel/ “Nuk ja vlen të kemi targa të përkohshme”, Kurti tregon ofertën për Serbinë
27/09 12:16
Top Channel/ Ka biseduar me Vuçiç për situatën në kufi? Rama: Vllaut tim në Serbi i them…
27/09 12:15
Top Channel/ Situata në veri të Kosovës, Kurti: Jemi të hapur për bisedime nga BE!
27/09 12:05
Top Channel/ “Ballkani i Hapur”, Rama: ‘Vëllai i vogël nuk më dëgjon!’ Kosova e ka fituar luftën
27/09 12:04
Top Channel/ “Për 1 orë e gjysmë folën ministrat”, Rama korrigjon Kurtin: Do thonë që ne nuk flasim…
27/09 12:03
Top Channel/Konferenca e përbashkët me Ramën/ Albin Kurti tregon çfarë kanë biseduar:Ramë dakord që…
27/09 12:02
Top Channel/“Manovra teatrale në veri”/Rama mbështet Kosovën:Serbia nuk mund ta bëjë “mizën buall”!
27/09 12:00
Top Channel/Integrimi në BE/Rama: Shqipëria dhe Kosova i kanë bërë detyrat!BE nuk mban fjalët që jep
27/09 11:59
Top Channel/ Rama zbulon detaje nga biseda për “Ballkanin e Hapur”: Kemi mosdakordësi me Kurtin por…
27/09 11:57
Top Channel/ Nga tensionet në veri tek biseda për “Open Balkan”, çfarë u fol në takimin Rama-Kurti
27/09 11:25
Top Channel/ Albin Kurti pret delegacionin shqiptar në Kosovë
27/09 09:48
Top Channel/Rama mbërrin në Kosovë, zbaton pjesërisht masat anti-covid! Mban një maskë, por…
27/09 09:23
Top News- Përplasje brenda PD-së/ Shehaj – Bardhi debate të ashpra në mbledhje
25/09 15:47
Top Channel/ Basha i kërkon deputetëve të flasin me zgjedhësit për vjedhjen e votes e korrupsionin
25/09 15:18
Top Channel/ PD mbledh grupin Parlamentar/ Nisi debatet edhe për largimin e Berishës nga grupi i PD
25/09 12:52
Top News-‘Asambleja e OKB e paplotë pa Kosovën’/ Rama kërkon njohjen e shtetit më të ri në Evropë
25/09 11:45