Top News – Kryebashkiaku me Covid/ Mbyllet Bashkia e Dropullit
26/10/2020 11:30

Bashkia e Dropullit do të qëndrojë sot e mbyllur për t’u dizinfektuar. Njoftimin e bëri vetë kreu i saj Dhimitër Toli, pasi publikoi nepermjet nje statusi ne rrjetin social, infektimin e tij me Covid 19. Të nderuar bashkëqytetarë. Vetëm pak minuta më parë më informuan se jam pozitiv me koronavirus dhe kam qenë në izolim , unë dhe familja ime, që nga dje kisha simptomat e para. Sa i përket punës në bashki, sqaron Toli, nesër nuk do të funksionojë pasi do të bëhet dezinfektimi, në të gjitha zonat, duke vëzhguar gjithmonë masat e nevojshme mbrojtëse. Do të vazhdoj të kryej detyrat e mia për sa kohë që kam nevojë nga shtëpia. Ju uroj shëndet dhe vëmendje maksimale", mbyll postimin kryebashkiaku i Devollit. Nderkohe mesohet se testet janë kryer edhe për një pjesë të stafit të bashkisë kontakte të afërta me kryebashkiakun Toli, e nëse edhe ata rezultojnë pozitivë, drejtimi i disa shërbimeve mund të paralizohet përkohësisht.

Korça bëhet gati për festa/ Ndizen dritat dhe organizohet parada e babagjyshëve
05/12 19:52
Qendrat e votimit nuk do ndryshojnë/ KQZ kërkon sqarime: Përse u ndryshua adresa votuesve
05/12 19:42
Ku do gjenden testet e shpejtë? Në fillim tek epidemiologët. Pas 20 dhjetorit te mjeku i familjes
05/12 19:39
Festat e fundvitit ‘gjallërojnë’ Korçën, dekorohet i gjithë qyteti
05/12 18:23
Top News – Sërish shifra të larta/ Covid, 19 humbje jete në 24 orë
05/12 17:25
Top News – Abuzimet me kreditë/ Dhjetëra denoncime në ‘Top Story’
05/12 17:24
Top News – Shqipëri-Kosovë/ Konsullate të përbashkët në Strugë
05/12 16:54
Top News – Situata e pandemise/ Nuk bien vdekjet në Kosovë
05/12 16:52
Top News – U dëmtua nga tërmeti/ Rikonstruktohet konvikti në Golem
05/12 16:52
Top News – Basha me fermerët/ Kukës, shqetësim mungesa e tregut
05/12 16:52
Top News – Rama udhëton për në SHBA/ Takim me prodhuesit e vaksinës
05/12 16:03
“Të bëjmë fëmijët e lumtur”/ Nisma e studentes shqiptare në Francë
05/12 15:54
Përgatisim pemën e festave/ Në çdo shtëpi atmosfera e festave të fundvitit nis para kohe
05/12 15:54
“Gjurmë Shqiptare “ sonte
05/12 15:44
Shkollë e re në Golem/ U restaurua pas dëmtimit nga tërmeti
05/12 15:40
Covid mori 15 mjekë/ Humbën jetën pasi u infektuan gjatë punës me të sëmurët
05/12 15:36
Vlerësimi i Moody’s për Shqipërinë/ Agjencia konfirmon pozicionin e qëndrueshëm
05/12 15:30
Pedagogia u mposht nga Covid/ Flasin kolegët e pedagoges Kozeta Noti
05/12 15:29
Top News – Pacientët me covid/ Nis rimbursimi nga mjekët e familjes
05/12 15:19
Top News – Dalin detaje të reja/ Vrasja e policit në Lezhë
05/12 15:13